Arshavin: Krasnodar bosimdan to‘liq ozod bo‘ldi
Andrey Arshavin, Londonning Arsenal klubi va Rossiya terma jamoasi sobiq o‘yinchisi, Krasnodar jamoasining chempionlik unvoni ularning ustiga bosim o‘tkazmayotganini ta’kidladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning fikricha, Krasnodar hali ikki yil davomida chempionlikni himoya qilish kabi bosim ostida emas. Aksincha, jamoa bu bosimdan ozod bo‘lgan.
Arshavinning so‘zlari «Match TV» tomonidan keltirilgan. Krasnodar klubi 2008 yilda tadbirkor Sergey Galitskiy tomonidan tashkil etilgan.
Uchinchi mavsumdan so‘ng, boshqa jamoalarning yuqori ligaga ko‘tarilishdan bosh tortishi va Saturn klubining moliyaviy qiyinchiliklari sababli Rossiya Premer Ligasi (RPL)ga chiqish huquqini qo‘lga kiritdi. 2014 yilda jamoa Yevrokuboklarda debyut qilgan, va 11 yil o‘tib o‘zining birinchi chempionlik unvonini qo‘lga kiritdi.

Аршавин: Краснодар полностью освободился от давления
Андрей Аршавин, бывший игрок лондонского Арсенала и сборной России, отметил, что команда Краснодар не испытывает давления в связи с защитой титула чемпиона. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, Краснодар еще не находится под давлением, связанным с защитой титула в течение двух лет. Напротив, команда освободилась от этого давления.
Слова Аршавина приведены «Матч ТВ». Футбольный клуб Краснодар был основан в 2008 году предпринимателем Сергеем Галицким.
После третьего сезона, из-за отказа других команд подниматься в высшую лигу и финансовых трудностей клуба Сатурн, Краснодар получил право выхода в Российскую Премьер-Лигу (РПЛ). В 2014 году команда дебютировала в еврокубках и через 11 лет завоевала свой первый титул чемпиона.