Mostovoy: Dinamo va Rostov o‘yini durang bo‘ladi
Shanba kuni Rossiya chempionatining ikkinchi tur doirasida Moskva «Dinamo» jamoasi o‘z maydonida «Rostov» bilan bahs olib boradi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu o‘yinning aniq hisobini bashorat qilgan Rossiya milliy terma jamoasining sobiq futbolchisi Aleksandr Mostovoy hisobicha, Valeriy Karpin jamoasi yana ochko yo‘qotadi. Mostovoyning so‘zlariga ko‘ra, birinchi turda ko‘rilgan o‘yin unga «Dinamo» va «Rostov» o‘rtasidagi uchrashuvda durang natija bo‘lishi mumkin degan fikrni beradi.
«Dinamo» «Baltika»ga qarshi o‘yinda o‘zini ishonchli tutmadi, «Baltika» esa yaqinda Birinchi liga jamoasi bo‘lgan. Aksincha, «Rostov» «Zenit»ga qarshi o‘yinining yarmida ishonchli ko‘rinishda bo‘ldi.
Shu sababli Mostovoy 1:1 hisobidagi durang natijaga tikadi, deya «VseProSport» manbasi keltiradi. «Dinamo» va «Rostov» o‘rtasidagi o‘yin 26 iyul kuni Moskva vaqti bilan soat 17:30da boshlanadi.

Mostovoy: Игра Динамо и Ростова закончится вничью
В субботу в рамках второго тура чемпионата России московское «Динамо» на своем поле сыграет с «Ростовом». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По мнению бывшего футболиста сборной России Александра Мостового, который предсказал точный счет этой игры, команда Валерия Карпина снова потеряет очки. По словам Мостового, игра, увиденная в первом туре, дает ему мысль о том, что встреча между «Динамо» и «Ростовом» может закончиться вничью.
«Динамо» не выглядело уверенно в игре против «Балтики», которая недавно была командой Первой лиги. Напротив, «Ростов» выглядел уверенно в первом тайме игры против «Зенита».
По этой причине Мостовой ставит на ничейный результат 1:1, как сообщает источник «VseProSport». Игра между «Динамо» и «Ростовом» начнется 26 июля в 17:30 по московскому времени.