Laporta Yamaldagi tanqidlarni asossiz deb bildirdi
«Barselona» klubi prezidenti Joan Laporta Lamin Yamallning 18 yoshga to‘lishi munosabati bilan o‘tkazilgan bayram atrofida yuzaga kelgan mojaro haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Yosh hujumchi ijtimoiy tarmoqlarda tanqidga uchradi, chunki tadbirda kichik bo‘yi bo‘lgan artistlar animator sifatida taklif qilingan edi. Laporta bayramning shaxsiy tadbir ekanligini va unda hech qanday yomon narsa yo‘qligini ta’kidladi.
U o‘zi ishtirok eta olmagani uchun afsusda ekanini bildirdi. Bayram do‘stlar bilan birga o‘tkazilgan shaxsiy tadbir bo‘lib, yoshlar o‘zlari uchun quvnoq bo‘lgan uslubni tanlagan.
Yamall buni yuqori saviyada tashkil qilgan. Ertasi kuni esa u mashg‘ulotlarda eng yaxshi natijani ko‘rsatgan.
Uni tanqid qilishga hech qanday asos yo‘q. Aksincha, u bayramni nishonlab, vaqtida ishga qaytganligi uchun olqishlarga loyiq, dedi Laporta Mundo Deportivo bilan suhbatda.
Lamin Yamal o‘tgan mavsumda barcha musobaqalarda «Barselona» uchun 55 ta o‘yinda ishtirok etib, 18 ta gol urdi va 25 ta golga uzatma berdi. Uning o‘tgan mavsumdagi faoliyati juda muvaffaqiyatli bo‘ldi.

Лапорта назвал критику в адрес Ямала необоснованной
Президент клуба «Барселона» Жоан Лапорта высказался о конфликте, возникшем вокруг празднования 18-летия Ламина Ямала. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Молодой нападающий подвергся критике в социальных сетях, так как на мероприятии были приглашены артисты небольшого роста в качестве аниматоров. Лапорта подчеркнул, что праздник был личным мероприятием и в нем не было ничего плохого.
Он выразил сожаление, что не смог присутствовать. Праздник был личным мероприятием, проведенным с друзьями, и молодежь выбрала стиль, который им понравился.
Ямал организовал это на высоком уровне. На следующий день он показал лучшие результаты на тренировках.
Нет никаких оснований для его критики. Напротив, он заслуживает похвалы за то, что отпраздновал праздник и вернулся к работе вовремя, - сказал Лапорта в интервью Mundo Deportivo.
Ламин Ямал в прошлом сезоне принял участие в 55 матчах за «Барселону» во всех турнирах, забив 18 голов и отдав 25 голевых передач. Его выступление в прошлом сезоне было очень успешным.