Fransiyaning "Lion" klubi 24 yoshli himoyachi Ruben Klyuyvertni Portugaliyaning "Kaza Piya" klubidan transfer qilish bo‘yicha yakuniy muzokaralar olib bormoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda taniqli futbol insayderi Fabrizio Romano o‘z sahifalarida ma’lum qilgan. Transfer summasi taxminan to‘rt million yevroni tashkil etadi.
Futbolchi bilan tuziladigan mehnat shartnomasi besh yil muddatga, ya’ni 2029 yil yozigacha mo‘ljallangan. Ruben Klyuyvert Niderlandiya terma jamoasining mashhur hujumchisi Patrik Klyuyvertning o‘g‘li hisoblanadi.
Patrik o‘z faoliyati davomida "Ayaks", "Barselona" va "Milan" kabi yirik klublarda o‘ynagan. O‘tgan mavsumda Ruben Portugaliya chempionatida maydonga tushib, 24 ta o‘yinda ishtirok etgan va bitta golga uzatma bergan.
Uning himoyadagi o‘yinlari klub uchun muhim bo‘lib, kelajakda ham jamoa tarkibida muhim o‘rin egallashi kutilmoqda. Bu transfer "Lion" klubining himoya chizig‘ini mustahkamlashga qaratilgan muhim qadam sifatida baholanmoqda.

Клуб Лион покупает Рубена Клюйверта
Французский клуб "Лион" ведет финальные переговоры о трансфере 24-летнего защитника Рубена Клюйверта из португальского клуба "Каза Пия". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом известный футбольный инсайдер Фабрицио Романо сообщил на своих страницах. Сумма трансфера составляет примерно четыре миллиона евро.
Контракт с футболистом будет заключен на пять лет, то есть до лета 2029 года. Рубен Клюйверт является сыном знаменитого нападающего сборной Нидерландов Патрика Клюйверта.
Патрик играл за такие крупные клубы, как "Аякс", "Барселона" и "Милан" в течение своей карьеры. В прошлом сезоне Рубен выходил на поле в португальском чемпионате, приняв участие в 24 матчах и сделав одну голевую передачу.
Его игра в защите является важной для клуба, и ожидается, что в будущем он займет важное место в составе команды. Этот трансфер рассматривается как важный шаг к укреплению защитной линии клуба "Лион".