Talalaev doim Nepomnyashchiydan maslahat oladi
Kaliningradning "Baltika" jamoasi bosh murabbiyi Andrey Talalaev katta tajribaga ega bo‘lgan hamkasblaridan maslahat so‘rashdan tortinmasligini ma’lum qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U ayniqsa Valeriy Nepomnyashchiyga murojaat qilishini aytdi. Nepomnyashchiy sobiq Kamerun terma jamoasi va "Tomi" klubi bosh murabbiyi sifatida tanilgan bo‘lib, "Baltika" o‘yinlarini stadiondan kuzatib boradi.
Talalaev o‘ziga shubha tug‘ilganda, doim u yoki boshqa tajribali mutaxassislardan fikr olishini ta’kidladi. U nafaqat futbolga oid masalalarda, balki kundalik hayotdagi muammolarni ham Nepomnyashchiy bilan muhokama qilishi mumkinligini qo‘shimcha qildi.
Rossiya chempionatining birinchi turida "Baltika" Moskva "Dinamo" jamoasi bilan safarda 1:1 hisobida durang o‘ynadi. Keyingi o‘yinda kaliningradliklar yana safarda "Spartak" bilan bahs olib boradilar.

Талалаев всегда советуется с Непомнящим
Главный тренер калининградского клуба "Балтика" Андрей Талалаев сообщил, что не стесняется обращаться за советом к своим опытным коллегам. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он особенно отметил, что обращается к Валерию Непомнящему. Непомнящий известен как бывший главный тренер сборной Камеруна и клуба "Томь", он следит за играми "Балтики" со стадиона.
Талалаев подчеркнул, что всегда обращается за мнением к нему или другим опытным специалистам, когда у него возникают сомнения. Он добавил, что может обсуждать с Непомнящим не только футбольные вопросы, но и проблемы повседневной жизни.
В первом туре чемпионата России "Балтика" сыграла вничью 1:1 с московским "Динамо" на выезде. В следующем матче калининградцы снова сыграют на выезде с "Спартаком".