Tochilin: Dinamoga Rostov ustunlik qilmaydi
Sobiq Moskva “Dinamo” jamoasi himoyachisi Aleksandr Tochilin fikricha, “belo-goluboy” jamoasining Rossiya chempionati ikkinchi turidagi “Rostov”ga qarshi o‘yinida ustunligi bo‘lmaydi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Sobiq murabbiyning ta’kidlashicha, bu o‘yinda muhim omil shundaki, Karpin ilgari “Rostov”ni boshqargan va futbolchilar “Dinamo”ning o‘yin uslubini yaxshi bilishadi. “Rostov” jamoasi Karpin jamoasining o‘yin uslubini taxminan biladi, garchi “Dinamo” tarkibi boshqa futbolchilardan tashkil topgan bo‘lsa ham.
Menimcha, jamoalar taktik jihatdan raqibning o‘yin uslubini tushunadi, shuning uchun hech kimda aniq ustunlik bo‘lmaydi, – deb ta’kidlaydi futbolchi “Match TV”ga bergan intervyusida. Shuningdek, Tochilin “Dinamo” jamoasi tarkibi mahorat jihatidan raqibdan ustunligini ham qayd etdi.
“Dinamo” va “Rostov” o‘rtasidagi uchrashuv 26 iyul kuni poytaxtdagi “VTB Arena” stadionida bo‘lib o‘tadi. O‘yin Moskva vaqti bilan soat 17:30 da boshlanadi.

Точилин: Динамо не уступает Ростову
Бывший защитник московского "Динамо" Александр Точилин считает, что у "бело-голубых" не будет преимущества в матче против "Ростова" во втором туре чемпионата России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам экс-тренера, важным фактором в этой игре является то, что Карпин ранее тренировал "Ростов", и футболисты хорошо знают стиль игры "Динамо". Команда "Ростов" примерно знает стиль игры команды Карпина, хотя состав "Динамо" состоит из других футболистов.
Я думаю, что команды тактически понимают стиль игры соперника, поэтому у никого не будет явного преимущества, – подчеркивает футболист в интервью "Матч ТВ". Также Точилин отметил, что состав "Динамо" превосходит соперника по мастерству.
Матч между "Динамо" и "Ростовом" пройдет 26 июля на стадионе "ВТБ Арена" в столице. Игра начнется в 17:30 по московскому времени.