Neymar muxlis haqoratlariga javob berdi va izoh berdi
«Santos» jamoasining yarim himoyachisi Neymar «Internasional» jamoasiga qarshi o‘yindan keyin yuzaga kelgan muxlis bilan bog‘liq voqea yuzasidan fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘sha o‘yinda haqiqatda bo‘lmagan, ammo afsonaviy golni nishonlagan va o‘yindan keyin «Santos» muxlisi bilan janjallashgan edi. Neymarning so‘zlariga ko‘ra, his-tuyg‘ular ko‘tarilgan paytda adolatsiz haqoratlarga chidash qiyin.
U hech qachon o‘z o‘yini haqida muxlis bilan tortishmasligini, ammo shaxsiy haqoratlarni, ayniqsa, uni yollanma o‘yinchi deb atash va oilasi hamda do‘stlarini kamsitishni qabul qilmasligini ta’kidladi. Futbolchi «Santos»ga aynan klubga bo‘lgan mehr va yordam berish istagi sabab kelganini bildirdi.
Hozirda 33 yoshli Neymar joriy mavsumda «Santos» safida 15 ta o‘yinda maydonga tushib, to‘rtta gol urgan va uchta golli uzatma amalga oshirgan. Uning maqsadi jamoani muvaffaqiyatga yetaklash va sovrinlar qo‘lga kiritishda yordam berishdir.

Неймар ответил на оскорбления фанатов и прокомментировал
Полузащитник клуба «Сантос» Неймар высказался по поводу инцидента с фанатом после матча с командой «Интернасьонал». Об этом сообщает Euro-football.ru.
В том матче он действительно не забил, но отпраздновал легендарный гол и после игры вступил в конфликт с фанатом «Сантоса». По словам Неймара, в моменты, когда эмоции зашкаливают, трудно терпеть несправедливые оскорбления.
Он подчеркнул, что никогда не будет спорить с фанатом о своей игре, но не приемлет личные оскорбления, особенно когда его называют наемным игроком и унижают его семью и друзей. Футболист заявил, что пришел в «Сантос» именно из-за любви к клубу и желания помочь.
В настоящее время 33-летний Неймар провел 15 матчей за «Сантос» в этом сезоне, забив четыре гола и сделав три голевые передачи. Его цель — привести команду к успеху и помочь завоевать трофеи.