Italiya terma jamoasi tarkibida jahon chempioni bo‘lgan Andrea Pirlo Birlashgan Arab Amirliklarining «Dubay Yunayted» futbol klubi bosh murabbiyi etib tayinlandi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Klub matbuot xizmatining ma’lumot berishicha, Pirlo bilan shartnoma muddati va boshqa tafsilotlar hozircha oshkor qilinmadi. Avvalroq ushbu jamoada Moskva «Spartak»ining sobiq hujumchisi Kvinsi Promes o‘ynagan.
Promes BAAda avtohalokatga aloqador bo‘lib qolishi sababli mamlakatda qolib ketgan edi. Shundan so‘ng u o‘z vataniga, Niderlandiyaga ekstraditsiya qilingan.
Sud tomonidan unga nisbatan jami 7,5 yilga ozodlikdan mahrum qilish hukmi chiqarilgan. Klubning yangi murabbiyi Andrea Pirlo futbol bo‘yicha katta tajribaga ega bo‘lib, jahon miqyosida tan olingan mutaxassis hisoblanadi.

Андреа Пирло управляет клубом Дубай Юнайтед
Итальянская сборная, чемпион мира Андреа Пирло назначен главным тренером футбольного клуба «Дубай Юнайтед» Объединенных Арабских Эмиратов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации пресс-службы клуба, срок контракта с Пирло и другие детали пока не раскрыты. Ранее в этой команде играл бывший нападающий московского «Спартака» Квинси Промес.
Промес остался в ОАЭ из-за связи с автокатастрофой. После этого он был экстрадирован на родину, в Нидерланды.
Судом ему был вынесен приговор о лишении свободы на 7,5 лет. Новый тренер клуба Андреа Пирло имеет большой опыт в футболе и считается признанным специалистом мирового уровня.
Его руководство командой «Дубай Юнайтед» рассматривается как начало нового этапа в деятельности клуба. Новый тренер стремится привести команду к успеху.