Isakning kelajagi Nyukaslda Saudiya rahbariga bog‘liq
Shvetsiyalik hujumchi Aleksandr Isakning taqdiri “Nyukasl” futbol klubi boshqaruv kengashi raisi va Saudiya Arabistoni Suveren jamg‘armasi (PIF) rahbari Yasir Al-Rumayanning qo‘lida ekanligi Telegraph Football manbasi tomonidan xabar qilinmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Manbaga ko‘ra, Yevropaning yirik klublari, jumladan “Liverpul” va Saudiya Arabistoni jamoalari tomonidan oshib borayotgan qiziqishga qaramay, “Nyukasl” jamoasi qat’iy pozitsiyani saqlab qolmoqda. Klub Isakni uzoq muddatli rejaning muhim qismi sifatida ko‘radi va uni sotuvga qo‘ymaydi.
Futbolchi esa avvalroq amaldagi shartnomani uzaytirishdan bosh tortgan, bu esa uning klubni tark etishi mumkinligi haqidagi mish-mishlarni kuchaytirgan. Shu bilan birga, klub rahbariyati va futbolchi o‘rtasida kelajakdagi hamkorlik masalalari hali ham muhokama qilinmoqda.
“Nyukasl” jamoasi Isak bilan bog‘liq vaziyatni diqqat bilan kuzatib bormoqda va uning klubdagi o‘rni katta ekanligini ta’kidlamoqda. Bu holat futbolchining kelajakdagi faoliyati va jamoaning rivojlanish rejalariga bevosita ta’sir ko‘rsatadi.

Будущее Исака зависит от руководства Саудовской Аравии в Ньюкасле
Судьба шведского нападающего Александра Иссака находится в руках председателя правления футбольного клуба «Ньюкасл» и главы Суверенного фонда Саудовской Аравии (PIF) Ясира Аль-Румайяна, сообщает источник Telegraph Football. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации источника, несмотря на растущий интерес со стороны крупных европейских клубов, включая «Ливерпуль», и команд Саудовской Аравии, «Ньюкасл» сохраняет твердую позицию. Клуб рассматривает Иссака как важную часть долгосрочного плана и не собирается его продавать.
Ранее футболист отказался от продления действующего контракта, что усилило слухи о его возможном уходе из клуба. Тем не менее, вопросы о будущем сотрудничестве между руководством клуба и футболистом все еще обсуждаются.
Команда «Ньюкасл» внимательно следит за ситуацией с Иссаком и подчеркивает, что его роль в клубе велика. Это обстоятельство напрямую повлияет на будущее игрока и планы развития команды.