Spartak futbolchilari CSKA haqidagi shior uchun jarimaga tortildi
So‘nggi yoshlar futbol ligasi o‘yini davomida "Spartak" jamoasi futbolchilari tribunalar yaqinida CSKA jamoasiga nisbatan haqoratli shiorlarni takrorlagan. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Natijada 15 nafar yosh "Spartak" futbolchisi har biri uchun 20 ming rubl miqdorida jarima belgilangan. Bu haqda Rossiya futbol uyushmasining nazorat va intizom qo‘mitasi raisi Artur Grigoryants jurnalistlarga ma’lum qilgan.
Eslatib o‘tamiz, yoshlar ligasi o‘yini doirasida "Spartak" jamoasi CSKA jamoasini 1:0 hisobida mag‘lub etgan. G‘alabadan so‘ng "qizil-oq" jamoa futbolchilari va muxlislari tomonidan aytilgan haqoratli shiorlar aks etgan video ijtimoiy tarmoqlarda tarqaldi.
Asosiy jamoalar o‘rtasidagi "Spartak" va CSKA o‘rtasidagi derbi o‘yini oktyabr boshida Premyer-ligada bo‘lib o‘tadi. Ushbu voqealar futbol madaniyatini rivojlantirish va intizomni ta’minlash borasida muhim ahamiyatga ega.
Shuningdek, futbolchilar va muxlislar o‘rtasida hurmat va odob-axloq qoidalariga rioya qilish zarurati yana bir bor ta’kidlandi.

Футболисты Спартака были оштрафованы за лозунг о ЦСКА
Во время матча молодежной футбольной лиги игроки команды "Спартак" повторяли оскорбительные лозунги в адрес команды ЦСКА, находясь рядом с трибунами. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В результате 15 молодых футболистов "Спартака" были оштрафованы на сумму 20 тысяч рублей каждый. Об этом сообщил журналистам председатель комитета по контролю и дисциплине Российского футбольного союза Артур Григорьянц.
Напомним, что в рамках матча молодежной лиги команда "Спартак" одержала победу над ЦСКА со счетом 1:0. После победы в социальных сетях распространилось видео с оскорбительными лозунгами, произнесенными игроками и болельщиками "красно-белых".
Дерби между основными командами "Спартак" и ЦСКА пройдет в начале октября в Премьер-лиге. Эти события имеют важное значение для развития футбольной культуры и обеспечения дисциплины.
Также еще раз была подчеркнута необходимость соблюдения уважения и норм морали между футболистами и болельщиками.