Shishkin Spartakning birinchi turdagi o‘yinini maqtadi
Sobiq Moskva "Spartak" va "Lokomotiv" jamoalari himoyachisi Roman Shishkin Rossiya Premyer Ligasining birinchi turida Makhachqaladagi "Dinamo"ga qarshi o‘yin haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U so‘zlarida Makhachqala jamoasi o‘tgan mavsumda ko‘plab jamoalarning nerv tizimini sinovdan o‘tkazganini ta’kidladi. Shishkin sudyaning o‘yinni biroz buzib qo‘yganini aytsa-da, "Spartak" o‘yinni nazorat qilganini va o‘z ritmida harakat qilganini ta’kidladi.
Asosiysi, jamoa uch ochko olishga muvaffaq bo‘lganini bildirdi va kelgusidagi o‘yinlar qanday kechishini ko‘rish kerakligini qo‘shimcha qildi. Shuningdek, ikkinchi turda "Spartak" o‘z maydonida Kaliningradning "Baltika" jamoasiga qarshi bahs olib borishini eslatib o‘tdi.
Ushbu o‘yin 26 iyul, shanba kuni Moskvadagi "Lukoil Arena" stadionida bo‘lib o‘tadi. Birinchi turda esa "Baltika" jamoasi Moskva "Dinamo"sidan ochko olib chiqishga muvaffaq bo‘lgan edi.

Шишкин похвалил первую игру Спартака
Бывший защитник московских "Спартака" и "Локомотива" Роман Шишкин высказался о матче первого тура Российской Премьер-Лиги против "Динамо" из Махачкалы. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что команда из Махачкалы в прошлом сезоне испытывала нервную систему многих команд. Хотя Шишкин сказал, что судья немного испортил игру, он подчеркнул, что "Спартак" контролировал матч и действовал в своем ритме.
Главное, что команда смогла заработать три очка, и он добавил, что нужно посмотреть, как будут проходить следующие игры. Также он напомнил, что во втором туре "Спартак" сыграет на своем поле против калининградской "Балтики".
Этот матч состоится 26 июля, в субботу, на стадионе "Лукойл Арена" в Москве. В первом туре "Балтика" смогла заработать очко в матче против московского "Динамо".