Ramirez Lokomotivda tibbiy ko‘rikdan o‘tadi
Ekvadorlik futbolchi Kristian Ramirez, chap himoyachi pozitsiyasida o‘ynovchi, Moskva shahriga «Lokomotiv» jamoasida tibbiy ko‘rikdan o‘tish uchun kelgan. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda «Chempionat» nashri xabar berdi. Ramirez tibbiy tekshiruvdan so‘ng «temiryo‘lchilar» bilan erkin agent sifatida shartnoma imzolashi kutilmoqda.
Hozircha uning shartnoma muddati aniqlanmagan. Ramirez Rossiya futbol muxlislari uchun «Krasnodar» jamoasidagi faoliyati bilan tanish hisoblanadi.
U bu jamoada 2017 yildan 2023 yilgacha o‘ynagan. So‘nggi mavsumni esa Vengriya klubi «Ferentsvarosh»da o‘tkazdi.
U klub darajasida 37 o‘yinda maydonga tushib, 3 ta ogohlantirish olgan, 1 ta gol urgan va 3 ta samarali uzatma bergan. Uning bozor qiymati taxminan 2,5 million yevroga teng.

Рамирес пройдет медицинское обследование в Локомотиве
Эквадорский футболист Кристиан Рамирес, играющий на позиции левого защитника, приехал в Москву для прохождения медицинского осмотра в команде «Локомотив». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом также сообщает издание «Чемпионат». После медицинского обследования ожидается, что Рамирес подпишет контракт с «железнодорожниками» в качестве свободного агента.
Пока срок его контракта не определен. Рамирес известен российским футбольным болельщикам по своей деятельности в команде «Краснодар».
Он играл в этой команде с 2017 по 2023 год. Последний сезон он провел в венгерском клубе «Ференцварош».
На клубном уровне он провел 37 матчей, получил 3 предупреждения, забил 1 гол и сделал 3 результативные передачи. Его рыночная стоимость составляет примерно 2,5 миллиона евро.