Buruk: Osimhen Galatasarayga o‘tishni xohlaydi
«Galatasaray» jamoasining bosh murabbiyi Okan Buruk «Napoli» klubining hujumchisi Viktor Osimhenga ertasiga imzo qo‘yilishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Turkiya klubi neapolliklar bilan transfer shartlarini kelishib oldi va bitim tez orada amalga oshiriladi. O‘yinchi esa uzoq vaqtdan beri «Galatasaray»ga o‘tishni xohlaganligi sababli Saudiya Arabistonidan kelgan juda foydali taklifni rad etdi.
Burukning so‘zlariga ko‘ra, imzo masalasi yaqinda yakunlanadi. Uning aytishicha, muxlislar Viktorni juda katta mehr bilan qabul qilishdi va u bunday mehrni ilgari hech qayerda ko‘rmagan.
Shu bois bosh murabbiy dastlab Viktorni jamoada saqlab qolishiga ishonch bildirgan. Klub prezidenti va jamoaning barcha a’zolari katta kuch sarflagan bo‘lsa-da, eng muhim rol muxlislarga to‘g‘ri keladi.
Ular Viktorni o‘ziga xos his qilishga majbur qildi. Bu holat oldingi mavsumda ijarada o‘ynagan Mauro Ikardiga ham taalluqli bo‘lgan.

Buruk: Осимхен хочет перейти в Галатасарай
Главный тренер команды «Галатасарай» Окан Бурук высказался о том, что нападающий клуба «Наполи» Виктор Осимен подпишет контракт завтра. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Турецкий клуб согласовал условия трансфера с неаполитанцами, и сделка будет осуществлена в ближайшее время. Игрок, который давно хотел перейти в «Галатасарай», отказался от очень выгодного предложения из Саудовской Аравии.
По словам Бурука, вопрос с подписанием будет решен в ближайшее время. Он отметил, что болельщики встретили Виктора с большой любовью, и он никогда не видел такой любви нигде раньше.
Поэтому главный тренер изначально выразил уверенность в том, что Виктор останется в команде. Несмотря на то что президент клуба и все члены команды приложили большие усилия, ключевую роль играют именно болельщики.
Они заставили Виктора почувствовать себя особенным. Эта ситуация также касалась Мауро Икарди, который играл в аренде в прошлом сезоне.