Mateus Kunya: Manchester Yunayted chaqirig‘ini qabul qildi
Angliya klubi Manchester Yunaytedning yangi a’zosi Mateus Kunya o‘zining klubga o‘tishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Avvalroq braziliyalik futbolchi Vulverxempton jamoasida to‘p surgan. U rasmiy saytga bergan intervyusida, Manchester Yunayteddagi bosim uning uchun sharaf ekanini ta’kidladi.
Kunya aytishicha, bu jamoa dunyodagi eng yirik klublardan biri hisoblanadi. Ruben Amorim uni o‘z loyihasi bilan tanishtirganda, bu uning uchun katta chaqiriq bo‘lgan va u buni qabul qilmoqchi bo‘lgan.
O‘tgan mavsumda 26 yoshli hujumchi 36 ta o‘yinda 17 ta gol urib, 6 ta golli uzatma amalga oshirgan. Uning Manchester Yunaytedga o‘tish narxi 74,2 million yevroga baholangan.
Bu transfer uning faoliyatidagi muhim bosqich bo‘lib, kelajakda jamoaga katta hissa qo‘shishiga ishonch bildirilmoqda.

Матэус Кунья: Манчестер Юнайтед вызов принял
Новый член английского клуба Манчестер Юнайтед Матеус Кунья высказал свое мнение о переходе в клуб. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее бразильский футболист выступал за команду Уулверхэмптон. В интервью официальному сайту он отметил, что давление в Манчестер Юнайтед является для него честью.
По словам Куньи, эта команда является одной из крупнейших в мире. Когда Рубен Аморим познакомил его со своим проектом, это стало для него большим вызовом, и он хотел его принять.
В прошлом сезоне 26-летний нападающий забил 17 голов и сделал 6 голевых передач в 36 матчах. Его переход в Манчестер Юнайтед оценен в 74,2 миллиона евро.
Этот трансфер является важным этапом в его карьере, и ожидается, что он внесет значительный вклад в команду в будущем.