Rossiyaning yoshlar terma jamoasi va poytaxtning “Spartak” jamoasida hujumchi sifatida o‘ynagan Aleksandr Prudnikov “qizil-oq” jamoaning Kaliningradning “Baltika” jamoasiga qarshi o‘tkaziladigan o‘yindan kutganlarini aytdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu jamoalar o‘rtasidagi uchrashuv Rossiya chempionatining ikkinchi tur doirasida bo‘lib o‘tadi. Prudnikovning so‘zlariga ko‘ra, “Baltika” jamoasi o‘yinga juda jiddiy tayyorgarlik ko‘rmoqda.
Biroq, “Spartak” birinchi turdagi o‘yinda g‘alaba qozongan. Agar ular ikkinchi o‘yinda ham g‘alaba qozonsa, chempionat jadvalida yetakchi o‘rinlarni egallashi mumkin.
Bundan tashqari, bunday g‘alaba jamoaning ruhiy holatiga ijobiy ta’sir ko‘rsatadi. Uchrashuv 26 iyul kuni Moskva vaqti bilan soat 15:00 da boshlanadi.
O‘yinni hakam Sergey Karasyov boshqaradi. Ushbu o‘yin muxlislar uchun qiziqarli va muhim voqea bo‘lishi kutilmoqda.

Команда Балтика серьезно готовится к матчу против Спартака
Александр Прудников, игравший за молодежную сборную России и команду «Спартак» в качестве нападающего, рассказал о своих ожиданиях от матча «красно-белых» против калининградской команды «Балтика». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Встреча между этими командами пройдет в рамках второго тура чемпионата России. По словам Прудникова, команда «Балтика» очень серьезно готовится к игре.
Однако «Спартак» одержал победу в первом туре. Если они выиграют и во втором матче, то могут занять ведущие позиции в таблице чемпионата.
Кроме того, такая победа положительно скажется на моральном состоянии команды. Встреча начнется 26 июля в 15:00 по московскому времени.
Матч будет судить арбитр Сергей Карасев. Ожидается, что эта игра станет интересным и важным событием для болельщиков.