Aksel Vitsel yozgi mavsumda Italiya Seriya A jamoalariga qo‘shilgan hamkasblari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Sobiq "Zenit" futbolchisi Kevinning de Bryun va Luka Modrich Italiya chempionatining eng yaxshi yarim himoyachisi unvoni uchun kurashishini ta’kidladi. Vitselning fikricha, Kevinning Konte va "Napoli" uslubiga moslashishi kerak, chunki ular "Manchester Siti"dan farqli o‘ynaydi.
Shunga qaramay, de Bryun haqiqiy chempion hisoblanadi va agar Modrich imkon bersa, u Seriya Aning eng yaxshi yarim himoyachisi bo‘ladi. Luka Modrich futbolga butunlay bag‘ishlangan va u "Milan"ni Allegrining qo‘l ostida oldinga olib chiqadi.
Bundan tashqari, Aksel Vitsel Italiya chempionatida o‘ynashni istashini ham bildirgan. Uning so‘zlariga ko‘ra, bu liga yuqori darajada va u o‘zini sinab ko‘rishni xohlaydi.
Italiya futboli va u yerda o‘ynash imkoniyati Vitsel uchun katta qiziqish uyg‘otmoqda. Shunday qilib, Vitsel futbolchilarning yangi jamoalarga moslashuvi va ularning muvaffaqiyati haqida o‘z fikrlarini aniq ifoda etgan.

Де Бриюн сражается против Модрича в Серии А
Аксель Витсель высказал мнение о своих коллегах, которые присоединились к командам Серии А в Италии в летний сезон. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Бывший игрок "Зенита" отметил, что Кевин де Бруйн и Лука Модрич будут бороться за звание лучшего полузащитника итальянского чемпионата. По мнению Витселя, Кевину нужно адаптироваться к стилю Конте и "Наполи", так как они играют иначе, чем "Манчестер Сити".
Тем не менее, де Бруйн является настоящим чемпионом, и если Модрич даст возможность, он станет лучшим полузащитником Серии А. Лука Модрич полностью предан футболу и выведет "Милан" вперед под руководством Аллегри.
Кроме того, Аксель Витсель также выразил желание играть в итальянском чемпионате. По его словам, эта лига на высоком уровне, и он хочет попробовать себя.
Итальянский футбол и возможность играть там вызывают у Витселя большой интерес. Таким образом, Витсель четко выразил свои мысли о том, как футболисты адаптируются к новым командам и их успехах.