Antoni Saudiya Arabistoniga ko‘chishga tayyor
Manchester Yunayted jamoasining qanot hujumchisi Antoni faoliyatini Yevropa tashqarisida davom ettirishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Braziliyalik futbolchi o‘tgan mavsumning ikkinchi yarmida Ispaniyaning Betis klubida o‘ynab, o‘zini yaxshi tarafdan ko‘rsatdi. Biroq Sevil klub rahbariyati uni sotib olish bo‘yicha kelishuvga erisha olmadi.
Hozirda 25 yoshli futbolchiga Saudiya Arabistonidan jiddiy qiziqish mavjud. United Stand nashri agent Antoni ma’lumotlariga tayangan holda, futbolchi Saudiya klublaridan biriga o‘tishga tayyorligini ma’lum qildi.
Transfermarkt portali mutaxassislari Antoni transfer qiymatini 35 million yevroga baholamoqda. Futbolchining Manchester Yunayted bilan amaldagi shartnomasi 2027 yil o‘rtalarigacha mo‘ljallangan.
Bu holat Antoni uchun yangi imkoniyatlar eshigini ochishi mumkin va uning faoliyatida yangi sahifa boshlanishi ehtimoli mavjud. Klub va futbolchi o‘rtasidagi kelishuvlar va kelajakdagi qarorlar yaqin kunlarda aniqlik kiritilishi kutilmoqda.

Антони готов переехать в Саудовскую Аравию
Крылатый нападающий Манчестер Юнайтед Антони может продолжить свою карьеру за пределами Европы. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Бразильский футболист, играя во второй половине прошлого сезона в испанском клубе Бетис, проявил себя с хорошей стороны. Однако руководство клуба Севильи не смогло достичь соглашения о его покупке.
В настоящее время 25-летний футболист вызывает серьезный интерес со стороны Саудовской Аравии. Издание United Stand, ссылаясь на информацию агента Антони, сообщило, что футболист готов перейти в один из саудовских клубов.
Специалисты портала Transfermarkt оценивают трансферную стоимость Антони в 35 миллионов евро. Действующий контракт футболиста с Манчестер Юнайтед рассчитан до середины 2027 года.
Эта ситуация может открыть новые возможности для Антони и есть вероятность, что в его карьере начнется новая страница. Ожидается, что в ближайшие дни будут прояснены соглашения между клубом и футболистом, а также будущие решения.