«Yuventus» jamoasi hujumchisi Arkadius Milik sport zalida mashq qilayotganda jarohat oldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda Turin klubining rasmiy sayti xabar berdi. Milik o‘ng tizzasining old yuzasida jarohat olgan.
Tibbiy xodimlarning ma’lumotiga ko‘ra, jarohat teran va kuchli siqilish bilan kechgan. Shifokorlarning taxminiga ko‘ra, futbolchining sog‘ayishi taxminan yetti kun davom etadi, ammo bu davr davolash jarayoniga bog‘liq bo‘ladi.
Klub matbuot xizmati jarohat haqida ma’lumot berib, futbolchining holatini nazorat qilishda davom etilayotganini bildirdi. Shuningdek, «Yuventus» jamoasi Italiya chempionatining navbatdagi birinchi turida «Parma» jamoasini qabul qiladi.
Uchrashuv 24 avgust, payshanba kuni o‘tkaziladi. Klub rahbariyati va murabbiylar jamoani tez orada to‘liq sog‘ayib, maydonga qaytishini istamoqda.
Jarohat futbolchining o‘yiniga vaqtinchalik to‘siq bo‘lsa-da, uning tezda sog‘ayishi uchun barcha sharoitlar yaratilmoqda.

Милик получил травму в спортзале, началось лечение
Нападающий команды «Ювентус» Аркадиуш Милик получил травму во время тренировки в спортзале. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщается на официальном сайте туринского клуба. Милик получил травму на передней поверхности правого колена.
По данным медицинских работников, травма глубокая и сопровождается сильным сжатием. По предположениям врачей, восстановление футболиста займет примерно семь дней, однако этот срок будет зависеть от процесса лечения.
Пресс-служба клуба сообщила о травме и продолжении контроля состояния футболиста. Также команда «Ювентус» примет команду «Парма» в следующем первом туре чемпионата Италии.
Матч состоится 24 августа, в четверг. Руководство клуба и тренеры надеются, что команда вскоре полностью восстановится и вернется на поле.
Хотя травма является временным препятствием для игрока, создаются все условия для его быстрого выздоровления.