De Bryuyne Konte va Gvardiolani taqqosladi
Italiyaning “Napoli” klubining yangi futbolchisi Kevin de Bryuyne murabbiy Antonio Konte va Xosep Gvardiola ish uslublari haqidagi fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, Gvardiola jamoasida hujumga ko‘proq e’tibor qaratiladi, Konte esa ko‘proq himoyaga urg‘u beradi. Biroq, bu farqni aniq aytish qiyin, chunki u yangi murabbiy bilan atigi o‘n kun ishlagan.
De Bryuyne ilgari Gvardiola bilan to‘qqiz yil davomida hamkorlik qilgan. U 2015 yildan 2025 yilgacha “Manchester Siti” jamoasida o‘ynab, Angliya chempionatining 285 o‘yini davomida 72 ta gol urdi.
Kontrakti tugagach, u erkin agent sifatida jamoani tark etdi va keyinchalik Italiyaning “Napoli” klubiga qo‘shildi. De Bryuyne o‘zining yangi jamoasida ham yuqori natijalar ko‘rsatishni maqsad qilgan.
Uning fikricha, har bir murabbiyning uslubi o‘ziga xos bo‘lib, jamoa muvaffaqiyatiga ta’sir qiladi. Shuningdek, futbolchi murabbiylarning ish uslubini yaxshiroq tushunish uchun vaqt kerakligini ta’kidladi.
Kevin de Bryuyne professional faoliyatida ko‘plab yutuqlarga erishgan va o‘z tajribasini yangi jamoasida ham qo‘llashga tayyor.

Де Бруйне сравнил Конте и Гвардиолу
Новый футболист итальянского клуба «Наполи» Кевин де Брейне высказал свои мысли о стилях работы тренеров Антонио Конте и Хосепа Гвардиолы. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, в команде Гвардиолы больше внимания уделяется атаке, тогда как Конте акцентирует внимание на защите. Однако трудно точно сказать, в чем заключается эта разница, так как он проработал с новым тренером всего десять дней.
Де Брейне ранее сотрудничал с Гвардиолой на протяжении девяти лет. С 2015 по 2025 год он играл в команде «Манчестер Сити», забив 72 гола в 285 матчах английской премьер-лиги.
После окончания контракта он покинул команду как свободный агент и позже присоединился к итальянскому клубу «Наполи». Де Брейне также нацелен на высокие результаты в своей новой команде.
По его мнению, стиль каждого тренера уникален и влияет на успех команды. Также футболист отметил, что для лучшего понимания стиля работы тренеров требуется время.
Кевин де Брейне достиг множества успехов в своей профессиональной карьере и готов применить свой опыт в новой команде.