Laporta: Barcelona qimmat futbolchini sotmaydi
Barcelona klubi prezidenti Joan Laporta klubning moliyaviy holati haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Klub hozirgi kunda futbolchilarni ro‘yxatdan o‘tkazishda muammolarga duch kelmoqda va qimmatbaho transferlarni amalga oshira olmayapti. Laporta ta’kidlaganidek, jamoa maoshlar byudjetini qisqartirish ustida ishlamoqda, ammo katta miqdordagi futbolchi sotilmaydi.
Bu qaror jamoaning ruhiyatiga salbiy ta’sir ko‘rsatishi mumkin, holbuki muxlislar aynan shu jamoaviy ruhni juda qadrlashadi. Shuning uchun klub o‘sha ruh va sehrni saqlab qolishni maqsad qilgan.
Joriy transfer oynasida Barcelona Pau Viktor, Pablo Torre va Aleks Valle futbolchilarini sotdi, shuningdek, Ansu Fati ijaraga berildi. Bu o‘zgarishlar klubning kelajakdagi rivojlanish strategiyasiga muvofiq amalga oshirilmoqda.
Laportaning so‘zlariga ko‘ra, klub moliyaviy barqarorlikni ta’minlash va jamoa ruhini saqlash uchun zarur choralarni ko‘rmoqda. Barcelona muxlislari uchun jamoaning kuchi va birligi har doim ustuvor ahamiyatga ega.

Лапорта: Барселона дорогого футболиста не продаст
Президент клуба Барселона Жоан Лапорта высказал свое мнение о финансовом состоянии клуба. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Клуб в настоящее время сталкивается с проблемами при регистрации футболистов и не может осуществлять дорогие трансферы. Как отметил Лапорта, команда работает над сокращением бюджета на зарплаты, однако дорогостоящие игроки не будут проданы.
Это решение может негативно сказаться на моральном состоянии команды, в то время как болельщики очень ценят именно этот командный дух. Поэтому клуб ставит целью сохранить этот дух и магию.
В текущем трансферном окне Барселона продала Пау Виктора, Пабло Торре и Алехандро Валье, а также сдала в аренду Ансу Фати. Эти изменения осуществляются в соответствии с стратегией будущего развития клуба.
По словам Лапорты, клуб принимает необходимые меры для обеспечения финансовой стабильности и сохранения командного духа. Для болельщиков Барселоны сила и единство команды всегда имеют первостепенное значение.