«Yuventus» jamoasining hujumchisi Kenan Yildiz yaqin kelajakda sotilmaydi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Angliya Premer Ligasi klublaridan ikki jamoa 20 yoshli futbolchi uchun katta mablag‘ taklif qilishga tayyor edi. Biroq «eski sinyora» rahbariyati iste’dodli futbolchini sotishga ruxsat bermasligini ma’lum qildi, deb xabar beradi taniqli jurnalist Fabrizio Romano.
Yosh hujumchi jamoaning asosiy loyihalaridan biri hisoblanadi va uning bilan yangi shartnoma bo‘yicha muzokaralar olib borilmoqda. Bu haqda avvalroq boshqa manbalar ham ma’lumot bergan edi.
Shuningdek, mish-mishlarga ko‘ra, Kenan Yildizga «Chelsi» klubi ham qiziqish bildirgan. Transfermarkt saytida uning narxi 50 million yevroga baholanmoqda.
Futbolchining amaldagi shartnomasi «Yuventus» bilan 2029 yilgacha mo‘ljallangan. Kenan Yildiz jamoaning kelajagi uchun muhim o‘yinchi sifatida ko‘rilmoqda va uning taklif qilinayotgan shartnomasi yosh futbolchining rivojlanishiga katta hissa qo‘shadi.

Ювентус не продает Кенана Йылдыза, новый контракт готов
Нападающий команды «Ювентус» Кенан Йилдиз в ближайшем будущем не будет продан. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Две команды из Английской Премьер-лиги были готовы предложить крупные суммы за 20-летнего футболиста. Однако руководство «старой синьоры» заявило, что не даст разрешения на продажу талантливого игрока, сообщает известный журналист Фабрицио Романо.
Молодой нападающий является одним из основных проектов команды, и ведутся переговоры о новом контракте. Об этом ранее также сообщали другие источники.
Кроме того, по слухам, клуб «Челси» также проявляет интерес к Кенану Йилдизу. На сайте Transfermarkt его цена оценивается в 50 миллионов евро.
Действующий контракт футболиста с «Ювентусом» рассчитан до 2029 года. Кенан Йилдиз рассматривается как важный игрок для будущего команды, и предлагаемый контракт внесет большой вклад в развитие молодого футболиста.