Kanchelskis Akinfeevni avlodning eng yaxshi futbolchisi deb atadi
Rossiya terma jamoasining sobiq futbolchisi Andrey Kanchelskis hozirgi avlodning eng kuchli mahalliy futbolchisi kim ekanligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U faol futbolchilar orasidan Igor Akinfeevni ajratib ko‘rsatdi. Kanchelskis aytishicha, Akinfeev butun faoliyati davomida CSKA klubiga sodiq bo‘lgan va terma jamoaga ham katta hissa qo‘shgan.
Uning fikriga ko‘ra, Akinfeev futbolda barqarorlik va ustalik timsolidir. Ekspert shuningdek, darvozabon yoshiga qaramay, hali ham munosib o‘yin ko‘rsatayotganini ta’kidladi.
O‘tgan mavsumda Igor Akinfeev CSKA safida 30 o‘yin o‘tkazdi va shulardan 14 tasida darvozasini daxlsiz saqladi. 39 yoshli futbolchi jamoasi bilan Rossiya Premyer Ligasi bronza medallarini qo‘lga kiritdi va Fonbet Rossiya Kubogida g‘olib bo‘ldi.
Shunday qilib, Akinfeev hozirgi kunda ham yuqori darajada o‘ynab, o‘zining tajribasi va mahoratini namoyish etmoqda.

Канчельскис назвал Акинфеева лучшим футболистом поколения
Бывший футболист сборной России Андрей Канчельскис высказал мнение о том, кто является самым сильным местным футболистом нынешнего поколения. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он выделил среди активных футболистов Игоря Акинфеева. По словам Канчельскиса, Акинфеев на протяжении всей своей карьеры оставался верен клубу ЦСКА и внес большой вклад в сборную.
По его мнению, Акинфеев является символом стабильности и мастерства в футболе. Эксперт также отметил, что вратарь, несмотря на свой возраст, по-прежнему демонстрирует достойную игру.
В прошлом сезоне Игорь Акинфеев провел 30 матчей за ЦСКА, из которых в 14 он сохранил свои ворота в неприкосновенности. 39-летний футболист вместе с командой завоевал бронзовые медали Российской Премьер-Лиги и стал победителем Кубка России Фонбет.