Balaxnin: Rostov uchun Dinamo bilan oson emas
Mashhur rossiyalik murabbiy Sergey Balaxnin Moskva "Dinamo" va "Rostov" jamoalari o‘rtasida 26 iyul kuni bo‘lib o‘tadigan o‘yinga oid fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, "Dinamo" jamoasi birinchi turda natijasi yaxshi bo‘lmagani uchun ochkolarga muhtoj. "Oq-ko‘k" jamoasi muxlislar oldida o‘zini to‘g‘rilashi zarur.
Jamoaning ambitsiyalari juda yuqori ekanligi ta’kidlandi. Bugungi o‘yinda "Rostov" jamoasi uchun vaziyat ancha murakkab bo‘ladi, dedi mutaxassis.
Shuningdek, Balaxnin "Rostov" futbolchilari yuqori motivatsiyaga ega bo‘lishini qayd etdi, chunki ularning sobiq bosh murabbiyi Valeriy Karpin raqib jamoada ishlamoqda. Rossiya Premyer Ligasi birinchi turida "Dinamo" "Baltika"ga qarshi o‘yinda 1:1 hisobida durang o‘ynadi va ochkolarni boy berdi.
"Rostov" esa mavsumni "Zenit"ga qarshi o‘yinda 1:2 hisobida mag‘lubiyat bilan boshladi. Ushbu holatlar jamoalarning keyingi o‘yindagi kurashini yanada qiziqarli qiladi.

Баляхнин: Ростову с Динамо не легко
Известный российский тренер Сергей Баляхнин высказал свои мысли о предстоящем матче между московским "Динамо" и "Ростовом", который состоится 26 июля. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, команде "Динамо" нужны очки, так как в первом туре результат был неудачным. "Белосиним" необходимо реабилитироваться перед своими болельщиками.
Подчеркнуто, что амбиции команды очень высоки. В сегодняшнем матче ситуация для "Ростова" будет довольно сложной, сказал специалист.
Также Баляхнин отметил, что у футболистов "Ростова" высокая мотивация, так как их бывший главный тренер Валерий Карпин работает в соперничающей команде. В первом туре Российской Премьер-Лиги "Динамо" сыграло вничью 1:1 с "Балтикой" и упустило очки.
"Ростов" же начал сезон с поражения 1:2 в матче против "Зенита". Эти обстоятельства делают борьбу команд в следующем матче еще более интересной.