Barboza: Spertsyan Portugaliya klublarini qiziqtirmaydi
Futbol agenti Paulo Barbosa «Krasnodar» jamoasining yarim himoyachisi Eduard Spertsyan haqida Portugaliya klublari qiziqish bildirayotgani haqidagi gap-so‘zlarga munosabat bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ba’zi ommaviy axborot vositalarining xabarlariga ko‘ra, ushbu transfer oynasida «Sporting», «Benfika» va «Portu» klublari Spertsyanga qiziqish bildirgani aytilmoqda. Biroq agentning so‘zlariga ko‘ra, hozirda Portugaliyada hech bir klub rasmiy ravishda Spertsyanni qo‘lga kiritish istagini bildirmagan.
Eduard Spertsyan «Krasnodar» tarkibida o‘tgan mavsum Rossiya chempionatida g‘alaba qozonishga erishdi. U jamoasiga 28 o‘yinda 11 ta gol urib, 7 ta golli uzatma amalga oshirib, katta yordam berdi.
Bugun, 26 iyul kuni, Spertsyan jamoasi «Lokomotiv»ga qarshi uy uchrashuvini o‘tkazadi. O‘yinning boshlanishi Moskva vaqti bilan soat 19:00 da rejalashtirilgan.

Барбоза: Спертсян португальские клубы не интересуют
Футбольный агент Пауло Барбоза прокомментировал слухи о том, что клубы Португалии проявляют интерес к полузащитнику «Краснодара» Эдуарду Спертсяну. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Согласно сообщениям некоторых средств массовой информации, в этом трансферном окне клубы «Спортинг», «Бенфика» и «Порту» выразили интерес к Спертсяну. Однако, по словам агента, в настоящее время ни один клуб в Португалии официально не заявил о желании подписать Спертсяна.
Эдуард Спертсян в составе «Краснодара» в прошлом сезоне добился победы в чемпионате России. Он оказал значительную помощь своей команде, забив 11 голов и сделав 7 голевых передач в 28 матчах.
Сегодня, 26 июля, Спертсян проведет домашний матч против «Локомотива». Начало игры запланировано на 19:00 по московскому времени.