Balahnin: Zabolotniy Spartakni mag‘lub etdi
Rossiyalik mashhur murabbiy Sergey Balahnin «Evro-Futbol.Ru» tarmoq nashriga bergan intervyusida «Spartak» jamoasining hujumchisi Anton Zabolotniyning RPLning ikkinchi turida «Baltika»ga qarshi o‘yinda (0:3) jamoani mag‘lubiyatga uchratganini ta’kidladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U so‘zlaricha, Zabolotniy jamoani albatta ortda qoldirdi. Ammo faqat u emas, o‘n kishi bo‘lib o‘ynash mumkin, ko‘plab jamoalar shunday o‘ynaydi.
«Spartak» esa bunday vaziyatda ayniqsa o‘ynashi kerak edi. Murabbiyning fikricha, jamoa bundan keyin ham o‘yin davomida ehtiyotkorlikni yo‘qotmasligi zarur.
Chunki «Spartak» futbolchilari o‘yinda sariq kartochkalar olgan, hattoki ikkinchi qizil kartochka ham yaqinlashgan edi. Ularning qarorlari nimaga asoslanganini bilmayman, dedi Balahnin.
Hakam Karasyov o‘yinni buzadigan qarorlar qabul qilmagan, deya qo‘shimcha qildi u. «Spartak» hujumchisi o‘yinning 11-daqiqasida xavfli o‘yindan to‘g‘ridan-to‘g‘ri qizil kartochka oldi.
Natijada «qizil-oq» jamoa o‘z maydonida 0:3 hisobida mag‘lub bo‘ldi. Ushbu mag‘lubiyat jamoa uchun og‘ir sinov bo‘ldi va kelgusi o‘yinlarda ehtiyotkorlik va intizomni oshirish zarurligini ko‘rsatdi.
Murabbiyning fikricha, bunday holatlar oldini olish uchun futbolchilar o‘z harakatlariga jiddiy yondashishi lozim. Shuningdek, jamoa boshqaruvchilari va murabbiylar ham o‘yinni yaxshilash uchun qo‘shimcha choralar ko‘rishi kerak.
Umuman olganda, «Spartak» jamoasi kelajakda yanada kuchliroq o‘ynashi va bunday xatolardan qochishi zarur.

Балахнин: Заболотный Спартак победил
Известный российский тренер Сергей Балахнин в интервью сетевому изданию «Евро-Футбол.Ру» отметил, что нападающий команды «Спартак» Антон Заболотный стал причиной поражения команды в матче против «Балтики» (0:3) во втором туре РПЛ. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Заболотный, безусловно, оставил команду в трудном положении. Но не только он, можно играть и в десять человек, многие команды так и делают.
«Спартаку» в такой ситуации особенно нужно было играть. По мнению тренера, команде необходимо сохранять осторожность и в дальнейшем.
Поскольку футболисты «Спартака» получили желтые карточки в игре, даже вторая красная карточка была близка. Я не знаю, на чем основывались их решения, сказал Балахнин.
Арбитр Карасёв не принимал решений, которые могли бы испортить игру, добавил он. Нападающий «Спартака» получил прямую красную карточку за опасную игру на 11-й минуте.
В результате «красно-белые» потерпели поражение со счетом 0:3 на своем поле. Это поражение стало тяжелым испытанием для команды и показало необходимость повышения осторожности и дисциплины в будущих играх.
По мнению тренера, чтобы избежать таких ситуаций, футболисты должны серьезно относиться к своим действиям. Также руководители команды и тренеры должны принимать дополнительные меры для улучшения игры.