Dinamo Zaynutdinov transferi haqida izoh berdi
Dmitriy Gafin, «Dinamo» jamoasining direktorlar kengashi raisi, yarim himoyachi Baktiyor Zaynutdinovning jamoaga o‘tishi mumkinligi haqidagi savolga javob berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Gafin ushbu mavzu bo‘yicha batafsil izoh bermadi. U faqat shuni aytdiki, hozirda Zaynutdinov «Beshiktosh» jamoasining futbolchisi hisoblanadi.
Bu haqda «Match TV» xabar berdi. Baktiyor Zaynutdinov ilgari Rossiya Premer Ligasi doirasida «Rostov» va CSKA jamoalarida o‘ynagan.
«Beshiktosh»da esa u ikki mavsum davomida maydonga tushgan. So‘nggi kunlarda matbuotda Zaynutdinovning «Dinamo»ga o‘tishining ikki sababi haqida ma’lumotlar tarqaldi.
Ushbu sabablar uning «Spartak»ga emas, aynan «Dinamo»ga o‘tishini ta’minlaydi. Bu haqdagi tafsilotlar bizning yangiliklarimizda keltirilgan.

Динамо прокомментировало трансфер Зайнутдинова
Дмитрий Гафин, председатель совета директоров команды «Динамо», ответил на вопрос о возможном переходе полузащитника Бахтияра Зайнутдинова в команду. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Гафин не стал подробно комментировать эту тему. Он лишь отметил, что в настоящее время Зайнутдинов является игроком команды «Бешикташ».
Об этом сообщает «Матч ТВ». Бахтияр Зайнутдинов ранее играл в командах «Ростов» и ЦСКА в рамках Российской Премьер-Лиги.
В «Бешикташе» он провел два сезона на поле. В последние дни в прессе появилась информация о двух причинах перехода Зайнутдинова в «Динамо».
Эти причины обеспечивают его переход именно в «Динамо», а не в «Спартак». Подробности об этом приведены в наших новостях.