Vaxaniya: Dinamo va Rostov uslubi o‘xshash ekan
«Rostov» jamoasi himoyachisi Ilya Vaxaniya «Evro-Futbol.Ru» saytiga bergan eksklyuziv intervyusida «Dinamo» jamoasiga qarshi o‘yinda yuzaga kelgan mag‘lubiyat haqida fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘yindan keyingi taassurotlarini shunday izohladi: hujumda o‘yinimiz yaxshi chiqmadi. Umuman olganda, ikkala jamoa ham ko‘p gol imkoniyatlarini yaratmadi.
«Dinamo» Karpin boshqaruvida «Rostov» Karpin boshqaruvida o‘ynash uslubiga o‘xshash. Ular ham to‘pni qisqa paslar orqali uzatib o‘ynashga harakat qilishadi.
Balki biz buni boshqacha ko‘rganmiz, lekin murabbiyning o‘yinni tashkil etish uslubi aniq seziladi. Mavsum boshidan «Rostov»ning o‘yini qanday baholanadi degan savolga u shunday javob berdi: kuchli raqiblar bilan o‘ynadik.
«Zenit» va «Dinamo» kabi RPL yetakchilariga qarshi yaxshi kurashdik, ammo ochko olishning iloji bo‘lmadi. Oldimizda Rossiya chempionatida «Krylya Sovetov» bilan o‘yin bor.
Bu bahsda ochko olishimiz shart degan his bormi, degan savolga esa u: albatta, har qanday raqibga qarshi ochko olishni istaymiz, ularning jamoaviy holati qanday bo‘lishidan qat’i nazar. Ayniqsa, bu bizning ilk uy o‘yinimiz bo‘ladi, shuning uchun motivatsiyamiz yuqori, dedi.
Karpi bilan o‘yindan keyin suhbatlashdingizmi, degan savolga esa u: yo‘q, faqat qo‘l siqib, omad tiladik, deb javob berdi. Oraliq mavsumda jamoada qanday o‘zgarishlar bo‘ldi, degan savolga esa: hamma narsa avvalgidek, hech narsa o‘zgarmadi, deb javob berdi.

Вахания: Динамо и Ростов имеют схожий стиль
Защитник команды «Ростов» Илья Вахания в эксклюзивном интервью сайту «Евро-Футбол.Ру» поделился своими мыслями о поражении в матче против команды «Динамо». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он так прокомментировал свои впечатления после игры: в атаке наша игра не удалась. В целом обе команды не создали много голевых моментов.
«Динамо» под руководством Карпина похоже на стиль игры «Ростова» под руководством Карпина. Они тоже стараются играть, передавая мяч короткими пасами.
Возможно, мы видели это по-другому, но стиль организации игры тренера явно ощущается. На вопрос, как оценивается игра «Ростова» с начала сезона, он ответил: мы играли с сильными соперниками.
Мы хорошо боролись против лидеров РПЛ, таких как «Зенит» и «Динамо», но очков набрать не удалось. У нас впереди игра с «Крыльями Советов» в чемпионате России.
На вопрос, есть ли ощущение, что в этом матче необходимо набрать очки, он ответил: конечно, мы хотим набирать очки против любого соперника, независимо от их командного состояния. Особенно это будет наша первая домашняя игра, поэтому наша мотивация высока, сказал он.
На вопрос, общались ли вы с Карпиным после игры, он ответил: нет, только пожали руки и пожелали удачи. На вопрос о том, какие изменения произошли в команде в межсезонье, он ответил: все как было, ничего не изменилось.