«Milan» jamoasi bosh murabbiyi Massimiliano Allegri hujumchisi Rafael Leau o‘yini haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Murabbiyning ta’kidlashicha, Rafael juda kuchli va noyob mahoratga ega futbolchidir. U o‘z yoshidan kelib chiqib, hozirgi kunda faoliyatining eng yaxshi bosqichida bo‘lib, yorqin mavsum o‘tkazishga tayyor.
Bu haqda Allegri «Liverpul» jamoasi bilan o‘yindan keyingi matbuot anjumanida so‘zlagan. Shuningdek, murabbiy butun jamoani tayyorgarlik mashg‘ulotlaridagi sifatli ish uchun maqtadi.
O‘tgan mavsumda 26 yoshli portugaliyalik futbolchi «Milan» safida 50 o‘yinda maydonga tushib, 12 ta gol urdi va 13 ta golga uzatma berdi. Bugungi «Milan» va «Liverpul» o‘rtasidagi o‘yinda Leau jamoasining 4:2 hisobidagi g‘alabasida muhim rol o‘ynadi.
Hujumchi o‘yinning boshida gol urishga muvaffaq bo‘ldi. Bu natija jamoaning umumiy ish faoliyati va futbolchilarning o‘zaro muvofiqligi natijasidir.

Аллегри похвалил Леау после матча с «Ливерпулем»
Главный тренер команды «Милан» Массимилиано Аллегри высказался о игре нападающего Рафаэля Леау. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам тренера, Рафаэль — очень сильный и уникальный футболист. Он находится на лучшем этапе своей карьеры и готов провести яркий сезон, исходя из своего возраста.
Об этом Аллегри говорил на пресс-конференции после матча с командой «Ливерпуль». Также тренер похвалил всю команду за качественную работу на тренировках.
В прошлом сезоне 26-летний португалец провел 50 матчей за «Милан», забив 12 голов и отдав 13 голевых передач. В сегодняшнем матче между «Миланом» и «Ливерпулем» Леау сыграл важную роль в победе своей команды со счетом 4:2.
Нападающий смог забить гол в начале матча. Этот результат является следствием общей работы команды и взаимопонимания футболистов.