Amorim: Kunya va Mbeumo xarakteri to‘liq farq qiladi
Manchester Yunayted jamoasi bosh murabbiyi Ruben Amorim jamoaning ikki yulduzli yangi futbolchisi – Mateus Kunya va Brayan Mbeumoni solishtirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Braziliyalik va kamerunlik futbolchilar yangi mavsumda hujum chizig‘ida juftlikni tashkil etishi kutilmoqda. Bugungi do‘stlik uchrashuvida esa faqat Mateus Kunya maydonga tushadi.
Amorim matbuotga bergan intervyusida Kunya va Mbeumo juda farq qiluvchi xarakterga ega ekanligini ta'kidladi va ularning o‘ziga xos farqlari qiziqarli kombinatsiyani yuzaga keltirishini aytdi. Mateus Kunya jamoaga iyun oyida Vulverxempton klubidan kelib qo‘shildi.
Brayan Mbeumo esa Brentford jamoasidan kamroq vaqt oldin kelgan. Manchester Yunayted va Vest Hem o‘rtasidagi uchrashuv Moskva vaqti bilan soat 02:00 da boshlanadi.

Аморим: Кунья и Мбеумо характеры полностью различаются
Главный тренер команды Манчестер Юнайтед Рубен Аморим сравнил двух звездных новых футболистов команды – Матеуса Кунью и Брайана Мбеумо. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Бразильский и камерунский футболисты ожидаются в атакующей линии в новом сезоне. Однако в сегодняшнем товарищеском матче на поле выйдет только Матеус Кунья.
В интервью для прессы Аморим отметил, что Кунья и Мбеумо имеют очень разные характеры, и их уникальные отличия создадут интересную комбинацию. Матеус Кунья присоединился к команде в июне из клуба Вулверхэмптон.
Брайан Мбеумо пришел из команды Брентфорд немного раньше. Матч между Манчестер Юнайтед и Вест Хэм начнется в 02:00 по московскому времени.