Emerson Royal «Milan»dan Flamengo jamoasiga o‘tdi
O‘ng qanot himoyachisi Emerson Royal vatani Braziliyaga qaytdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Braziliyalik futbolchi «Milan» klubidan «Flamengo» jamoasiga o‘tdi, bu haqda Rio-de-Janeyro klubi matbuot xizmati ma’lum qildi. 26 yoshli futbolchining shartnomasi 2028 yil oxirigacha mo‘ljallangan.
Emerson Royal «Milan» safida faqat bir mavsum o‘ynadi. O‘tgan yil yozida «rossoneri» uni Londonning «Tottenhem» klubidan 15 million yevroga sotib olgan edi.
Transfermarkt ma’lumotlariga ko‘ra, «Flamengo» himoyachini 9 million yevroga xarid qildi. Futbolchi «Milan» jamoasi safida barcha turnirlarda jami 26 o‘yinda maydonga tushdi, ammo gol yoki assist qayd etolmadi.
Hozirda «Flamengo» Braziliya Seriya A chempionatida ikkinchi o‘rinda bormoqda. Jamoa peshqadam «Kruzeyro»dan atigi bir ochko kam, ammo ularning bir o‘yini zaxirada saqlanmoqda.

Эмерсон Роял перешел из «Милана» в команду «Фламенго»
Бразильский футболист перешел из клуба «Милан» в команду «Фламенго», об этом сообщила пресс-служба клуба из Рио-де-Жанейро. Контракт 26-летнего футболиста рассчитан до конца 2028 года.
Эмерсон Роял играл за «Милан» всего один сезон. Прошлым летом «россонери» купили его у лондонского «Тоттенхэма» за 15 миллионов евро.
Согласно данным Transfermarkt, «Фламенго» приобрел защитника за 9 миллионов евро. Футболист провел за команду «Милан» в различных турнирах всего 26 матчей, но не смог забить ни одного гола и не сделал ни одной передачи.
В настоящее время «Фламенго» занимает второе место в чемпионате Бразилии Серия А. Команда отстает от лидера «Крузейро» всего на одно очко, однако у них есть одна игра в запасе.