Baltika Spartak ustidan kutilmagan yirik g‘alaba qozondi
Futbol sohasidagi mutaxassis Roman Oreshchuk shanba kuni bo‘lib o‘tgan “Spartak” va “Baltika” jamoalari o‘rtasidagi o‘yinga oid fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuvda yangi RPL ishtirokchisi “Baltika” 3:0 hisobida g‘alaba qozondi. Bu natija ko‘pchilikni hayratda qoldirdi, chunki hech kim “Baltika” jamoasining “Spartak”ni bunday yirik hisobda mag‘lub etishini kutmagan edi.
Oreshchukning so‘zlariga ko‘ra, Kaliningrad klubi kuchsiz emas, ular ochkolarni olishga intiladi, jamoa yaxshi tarkibga ega va jismoniy tayyorgarlik darajasi yuqori. Shuningdek, mutaxassis “Spartak” hujumchisi Anton Zabolotniyning maydondan haydalishi haqida ham fikr bildirdi.
Unga ko‘ra, hujumchi “Baltika” o‘yinchisiga qilgan qo‘polligi uchun qizil kartochka olishi adolatli emas edi. Keyingi 3-avgust kuni ikkinchi tur doirasida jamoalar bir vaqtda maydonga tushadi.
“Spartak” Samara shahrida “Akron” bilan o‘yin o‘tkazadi, “Baltika” esa mavsumdagi birinchi uy o‘yinini “Orenburg”ga qarshi o‘tkazadi. Bu o‘yinlar jamoalarning mavsumdagi imkoniyatlarini yanada aniqroq ko‘rsatadi.

Балтика одержала неожиданную крупную победу над Спартаком
Специалист в области футбола Роман Орещук в субботу высказал свои мысли о матче между командами “Спартак” и “Балтика”. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В матче новый участник РПЛ “Балтика” одержала победу со счетом 3:0. Этот результат удивил многих, так как никто не ожидал, что команда “Балтика” сможет так крупно обыграть “Спартак”.
По словам Орещука, калининградский клуб не слаб, они стремятся зарабатывать очки, команда имеет хороший состав и высокий уровень физической подготовки. Также специалист высказался о удалении нападающего “Спартака” Антона Заболотного с поля.
По его мнению, нападающий не заслуживал красной карточки за грубость в отношении игрока “Балтики”. В следующем туре 3 августа команды встретятся одновременно на поле.
“Спартак” проведет матч с “Акроном” в городе Самара, а “Балтика” сыграет свой первый домашний матч против “Оренбурга”. Эти игры более четко покажут возможности команд в сезоне.