Gurenko: Krasnodar uchlikka kirsa yaxshi boʻladi
Sobiq “Lokomotiv” futbolchisi Sergey Gurenko “Evro-Futbol.Ru” tarmoq nashriga bergan eksklyuziv intervyusida “Temiryo‘lchilar”ning “Krasnodar” ustidan qozongan g‘alabasi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, “Lokomotiv”ning Rossiya Premyer Ligasi chempioni bilan o‘yindagi g‘alabasi kutilmagan natija emas. “Ha, Murad Musayev jamoasi o‘tgan mavsum chempion bo‘lgan, biroq ular bu mavqeni yana isbotlashlari kerak.
Shaxsan men uchun barcha jamoalar teng, va men “buzoq”lar tarkib jihatdan “Lokomotiv”dan kuchliroq deb o‘ylamayman. “Krasnodar”ning asosiy afzalligi uy maydonidagi stadion va “temiryo‘lchilar” uchun murakkab yo‘l bo‘ldi.
Shu bilan birga, bu yagonagina ustunlik,” dedi Gurenko. Musayevning mezbonlar penalti imkoniyatini amalga oshirgandan keyin o‘yinni qulay o‘ynashlari haqida fikriga rozi ekanligini bildirgan futbolchi, “Asosiysi, “temiryo‘lchilar” himoyada yaxshi o‘ynadi va raqibga ko‘p imkoniyat yaratishga yo‘l qo‘ymadi.
Shu sababli ijobiy natija bor,” dedi. “Lokomotiv”dagi Aleksey Batrakovga bog‘liqlik masalasi haqida so‘ralganda, Gurenko, “Batrakovni tanqid qilish kerak emas.
U butun tizimdagi muhim bo‘g‘inlardan biri. Ha, u penalti urdi va yaxshi o‘ynadi.
Har bir o‘yinchi maydonda muhim. Bir futbolchi yetmay qolsa, jamoa mag‘lub bo‘ladi.
Bu tennis emas, jamoaviy sport turi,” deb javob berdi. Mavsum boshidagi o‘yinlar haqida fikr bildirar ekan, u “Lokomotiv” birinchi turda “Sochi”ni mag‘lub etdi, almashtirishlar o‘yinni kuchaytirdi, “Krasnodar”ga qarshi esa chidab o‘ynab, o‘z imkoniyatlaridan foydalanganini ta’kidladi.
Kelajakdagi natijalar haqida, Gurenko, “O‘tgan mavsum ham umidlar bor edi, yakunda jamoa oltinchi o‘rinni oldi. Hozir esa birinchi bosqich yakunlanishini kutish kerak,” dedi.

Гуренко: Краснодару было бы хорошо попасть в тройку
Бывший футболист “Локомотива” Сергей Гуренко в эксклюзивном интервью сетевому изданию “Евро-Футбол.Ру” высказал мнение о победе “железнодорожников” над “Краснодаром”. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, победа “Локомотива” в матче с чемпионом Российской Премьер-Лиги не стала неожиданным результатом. “Да, команда Мурада Мусаева была чемпионом в прошлом сезоне, но им нужно снова доказать это место.
Лично для меня все команды равны, и я не думаю, что “быки” сильнее “Локомотива” по составу. Основное преимущество “Краснодара” — это стадион на домашнем поле, и это было сложным путем для “железнодорожников”.
При этом это единственное преимущество,” — сказал Гуренко. Футболист, согласившись с мнением о том, что хозяева начали играть комфортно после реализации пенальти, отметил: “Главное, что “железнодорожники” хорошо сыграли в защите и не позволили сопернику создать много возможностей.
Поэтому есть положительный результат,” — сказал он. Когда его спросили о связи с Алексеем Батраковым в “Локомотиве”, Гуренко ответил: “Батракова не стоит критиковать.
Он является одной из важных связей во всей системе. Да, он пробил пенальти и сыграл хорошо.
Каждый игрок важен на поле. Если одного футболиста не хватает, команда проигрывает.
Это не теннис, это командный вид спорта,” — ответил он. Говоря о матчах в начале сезона, он отметил, что “Локомотив” в первом туре победил “Сочи”, замены усилили игру, а против “Краснодара” команда сыграла терпеливо и использовала свои возможности.
Что касается будущих результатов, Гуренко сказал: “В прошлом сезоне тоже были надежды, в итоге команда заняла шестое место. Сейчас нужно ждать завершения первого этапа,” — сказал он.
Говоря о том, что “Краснодар” столкнется с трудностями в защите титула, он отметил: “На эту команду все смотрят как на чемпиона. На мой взгляд, если “быки” войдут в тройку, это будет хороший результат,” — сказал Сергей Гуренко.