Gonsalves CSKAga o‘tishni istamayapti
Flamenko jamoasining hujumchisi Mateus Gonsalves, Moskva shahridagi CSKA klubi tomonidan qiziqish bildirayotgan bo‘lsa-da, Rossiya chempionatida faoliyatini davom ettirmasligi ehtimoli yuqori. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda jurnalist Pablo Oliveira ma’lumot bergan. Manba xabariga ko‘ra, 19 yoshli futbolchi poytaxt klubi safiga o‘tishni istamayapti.
Gonsalves shaxsiy shartnoma bo‘yicha ko‘proq foydali taklif kutmoqda, ayni paytda unga qiziqish bildirayotgan Cruzeiro jamoasidan. Shuningdek, Flamenko o‘z futbolchisini faqat xorijiy klubga sotishni rejalashtirmoqda.
O‘tgan mavsumda yosh hujumchi Flamenko jamoasi safida 18 ta o‘yinda maydonga tushib, 5 ta gol urdi va bitta golli uzatma amalga oshirdi. Transfermarkt sayti Gonsalvesning qiymatini 5 million yevroga baholamoqda.

Гонсалвес не хочет переходить в ЦСКА
Нападающий команды Фламенго Матеус Гонсалвес, несмотря на интерес со стороны клуба ЦСКА из Москвы, вероятно, не продолжит свою карьеру в российском чемпионате. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Эту информацию предоставил журналист Пабло Оливейра. Согласно источнику, 19-летний футболист не хочет переходить в столичный клуб.
Гонсалвес ожидает более выгодного предложения по личному контракту, в данный момент от команды Крузейро, которая также проявляет к нему интерес. Кроме того, Фламенго планирует продать своего игрока только в зарубежный клуб.
В прошлом сезоне молодой нападающий провел 18 матчей за команду Фламенго, забил 5 голов и сделал одну голевую передачу. Сайт Transfermarkt оценивает стоимость Гонсалвеса в 5 миллионов евро.