Selyuk: Spartak Stankovich bilan xayrlashsin vaqt keldi
Mashhur agent Dmitriy Selyukning fikricha, "Spartak" jamoasi bosh murabbiyni almashtirishi lozim. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Yaqinda o‘z maydonida bo‘lib o‘tgan Rossiya chempionatining ikkinchi turida "Spartak" jamoasi "Baltika"ga 0:3 hisobida mag‘lub bo‘ldi. O‘yinning 11-daqiqasidan boshlab "qizil-oq" jamoasi o‘n nafardan kam o‘ynadi, 58-daqiqadan esa to‘qqiz nafar futbolchi bilan maydonga chiqqan.
Selyuk ta’kidlaganidek, "Spartak" uchun bosh murabbiy Dejan Stankovich bilan xayrlashish yaxshiroq bo‘ladi. U bir yil davomida nisbatan yaxshi ishladi, ammo mavsum oxirida jamoada tarangliklar boshlandi.
Har safar hakamlar bilan mojaro yuzaga keladi va jamoa a’zolari o‘rtasida ham doimiy ziddiyatlar paydo bo‘lmoqda. Bu holat yangi mavsumda ham davom etmoqda.
Agentning so‘zlariga ko‘ra, Stankovichning asabiyligi futbolchilarga ham ta’sir qilmoqda va bu jamoaning umumiy holatiga salbiy ta’sir ko‘rsatmoqda. Shunday asabiy muhitda "Spartak" Premyer-liganing chempionlik unvonini qo‘lga kiritish uchun kurasholmaydi.
"Baltika"ga qarshi o‘yindan so‘ng o‘tkazilgan matbuot anjumanida Dejan Stankovich charchoq va sog‘lig‘i haqida tashvish bildirganini tan oldi. Bu esa uning jamoaga bo‘lgan ta’sirini yanada kuchaytiradi.

Selyuk: Время прощаться со Спартаком Станковичем пришло
Известный агент Дмитрий Селюк считает, что команде "Спартак" необходимо сменить главного тренера. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Недавно в матче второго тура чемпионата России "Спартак" на своем поле проиграл "Балтике" со счетом 0:3. Начиная с 11-й минуты "красно-белые" играли в меньшинстве, а с 58-й минуты вышли на поле с девятью игроками.
Селюк отметил, что для "Спартака" будет лучше попрощаться с главным тренером Деяном Станковичем. Он работал относительно хорошо в течение года, но к концу сезона в команде начались напряженности.
Каждый раз возникают конфликты с судьями, и между членами команды также постоянно возникают противоречия. Эта ситуация продолжается и в новом сезоне.
По словам агента, нервозность Станковича влияет и на футболистов, и это негативно сказывается на общем состоянии команды. В такой нервной обстановке "Спартак" не сможет бороться за чемпионство в Премьер-лиге.
На пресс-конференции, проведенной после матча с "Балтикой", Деян Станкович признал, что испытывает усталость и беспокойство о своем здоровье. Это еще больше усиливает его влияние на команду.