Angliya kubogining chorak finalida "Manchester Siti" jamoasi kuchli raqib "Liverpul"ni katta hisob bilan mag‘lub etib, musobaqaning yarim finaliga yo‘l oldi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Uchrashuv davomida "shaharliklar"ning norvegiyalik hujumchisi Erling Xoland to‘rtta gol urdi. Bu golarning uchtasi aynan Xolandning hisobiga yozildi.
Shu tariqa u "Manchester Siti" safida o‘zining o‘n ikkinchi xet-trikini amalga oshirdi. Erling Xoland 2022 yil yozida Germaniyaning "Borussiya Dortmund" klubidan "Manchester Siti"ga o‘tgan.
U o‘tgan vaqt mobaynida Angliya chempionatida asosiy hujumchi sifatida faoliyat yuritib, o‘zining samaradorligini ko‘rsatmoqda. Ayniqsa, u Angliyada Xarri Keyndan ko‘proq xet-trik amalga oshirdi.
Keynning Angliya maydonlarida urgan xet-triklari soni 11 taga teng. Qiziqarli jihati shundaki, hozirda Xarri Keyn Angliya terma jamoasining hujumchisi bo‘lishiga qaramay, Germaniyaning Bundesligasida faoliyat olib bormoqda.
Xolandning natijalari "Manchester Siti" jamoasining nafaqat Angliya chempionatidagi, balki kubok musobaqalaridagi ustunligini yanada mustahkamladi. Bu esa jamoa muxlislarini kelajakda yanada qiziqarli va ko‘tarinki o‘yinlar kutayotganidan darak beradi.
Ushbu g‘alaba muxlislar uchun nafaqat hisob jihatidan, balki Xolandning o‘yindagi tezligi va samaradorligini namoyish etgani bilan ahamiyatlidir. Manba: One.uz

В четвертьфинале Кубка Англии команда «Манчестер Сити» крупно обыграла сильного соперника «Ливерпуль» и вышла в полуфинал турнира. Об этом сообщает Zamin.uz.
В ходе встречи норвежский нападающий «горожан» Эрлинг Холанд забил четыре гола. Три из этих голов были на счету именно Холанда.
Таким образом, он сделал свой двенадцатый хет-трик в составе «Манчестер Сити». Эрлинг Холанд перешёл в «Манчестер Сити» из немецкого клуба «Боруссия Дортмунд» летом 2022 года.
За прошедшее время он выступает в английской премьер-лиге в качестве основного нападающего и демонстрирует свою результативность. Особенно примечательно, что он сделал больше хет-триков в Англии, чем Гарри Кейн.
Количество хет-триков Кейна на английских полях равно 11. Интересно, что сейчас Гарри Кейн, несмотря на то, что является нападающим сборной Англии, выступает в немецкой Бундеслиге.
Результаты Холанда ещё больше укрепили превосходство команды «Манчестер Сити» не только в чемпионате Англии, но и в кубковых соревнованиях. Это говорит о том, что болельщиков команды ждут ещё более интересные и вдохновляющие игры в будущем.
Эта победа важна для болельщиков не только с точки зрения счёта, но и тем, что Холанд продемонстрировал скорость и эффективность в игре. Источник: One.uz