O‘zbekistonning CSKA jamoasi himoyachisi Villyan Rosha BAAning "Al-Jazira" klubi tomonidan qiziqish bildirilgani haqida matbuotda ma'lumotlar paydo bo‘ldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Braziliyalik futbolchi bilan ishlaydigan Sferiko Sports agentligi bu borada izoh berdi. Agentlikka ko‘ra, "Al-Jazira" haqiqatan ham Rosha uchun taklif yuborgan.
Hozircha vaziyat qanday rivojlanishini ko‘rib chiqamiz, ammo Villyan hozirgi vaqtda "Axmat"ga qarshi bo‘lib o‘tadigan o‘yinga e’tibor qaratmoqda. CSKA va "Axmat" jamoalari o‘rtasidagi o‘yin Moskva vaqti bilan soat 15:00da boshlanadi.
Ushbu o‘yinni batafsil matnli translyatsiya shaklida LiveResult portali orqali kuzatish mumkin. Villyan Rosha 2022-yil kuzida CSKA safiga qo‘shilgan.
Shu vaqt ichida u 105ta rasmiy o‘yinda maydonga tushib, yetti gol urdi va to‘qqizta golga uzatma berdi. Uning jamoaga qo‘shgan hissasi sezilarli hisoblanadi.

CSKA подтвердил предложение Вильяна Роши
Защитник команды CSKA Узбекистана Вильян Роша подтвердил интерес со стороны клуба ОАЭ "Аль-Джазира". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Агентство Sferiko Sports, работающее с бразильским футболистом, прокомментировало ситуацию. По словам агентства, "Аль-Джазира" действительно отправила предложение Роше.
Пока мы будем следить за развитием ситуации, однако Вильян в настоящее время сосредоточен на предстоящем матче против "Ахмата". Игра между командами CSKA и "Ахмат" начнется в 15:00 по московскому времени.
Эту игру можно будет подробно отслеживать в текстовом формате на портале LiveResult. Вильян Роша присоединился к CSKA осенью 2022 года.
За это время он сыграл в 105 официальных матчах, забил семь голов и отдал девять голевых передач. Его вклад в команду значителен.