Himoyachi Willian Rosha haqiqatan ham "Al-Jazira" klubi tomonidan qiziqish bilan kuzatilmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda 30 yoshli braziliyalik futbolchi bilan hamkorlik qilayotgan Sferico Sports agentligi ma’lum qildi. Birlashgan Arab Amirliklaridan qiziqish borligi to‘g‘risida "Yevro-Futbol.Ru" nashriga agentlik vakillari tasdiqladi.
Transfermarkt portali mutaxassislariga ko‘ra, Willian Roshaning bahosi 6 million yevroga teng. Hozirgi shartnomasi unga Moskva jamoasi CSKA bilan 2027 yil o‘rtalarigacha, ya’ni yana ikki mavsum davomida o‘ynash imkonini beradi.
Shanba kuni Willian Rosha CSKA safida 106-marta rasmiy o‘yinda maydonga tushadi. Braziliyalik futbolchining Moskva "armeytsi" libosida yetti ta gol urganligi va to‘qqizta golga uzatma bergani qayd etilgan.

Al-Jazira хочет купить Уиллиана Рошани
Защитник Уиллиан Роша действительно находится под пристальным вниманием клуба "Аль-Джазира". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщили представители агентства Sferico Sports, сотрудничающего с 30-летним бразильским футболистом. Агентство подтвердило изданию "Евро-Футбол.Ру" наличие интереса со стороны Объединенных Арабских Эмиратов.
По данным специалистов портала Transfermarkt, стоимость Уиллиана Роши составляет 6 миллионов евро. Его текущий контракт позволяет ему играть с московским клубом ЦСКА до середины 2027 года, то есть еще два сезона.
В субботу Уиллиан Роша выйдет на поле в 106-й раз в официальном матче за ЦСКА. За бразильского футболиста зафиксировано семь голов и девять голевых передач в форме московских "армейцев".