Futbolchi Aleksey Mironov Rossiya chempionatidagi eng kuchli futbolchi kim ekanligi haqidagi fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, statistika bo‘yicha eng yaxshi o‘yinchi Batrakov hisoblanadi. Yangi mavsumda u «Krasnodar»ga qarshi o‘yinda ikki gol urdi.
Mironov Batrakovning yanada rivojlanishini va kelajakda kuchli ligalarda o‘ynash imkoniyatiga ega bo‘lishini umid qilmoqda. U Batrakovni bolaligidan beri taniydi va tez-tez suhbatlashadi.
O‘tgan mavsumda 20 yoshli yarimhimoyachi «Lokomotiv» jamoasining eng samarali o‘yinchisi bo‘lib, 15 ta gol urdi va 10 ta golli pas berdi. Shanba kuni «Krasnodar»ga qarshi bo‘lib o‘tgan o‘yinda Batrakov yangi mavsumdagi birinchi gollarini urib, dubl qayd etdi.
Ushbu natijalar uning yuqori darajadagi o‘yinni davom ettirishini ko‘rsatmoqda. Futbolchi kelajakda yanada katta yutuqlarga erishish niyatida ekanligini ta’kidladi.

Миронов оценил лучшего футболиста чемпионата России
Футболист Алексей Миронов высказал свои мысли о том, кто является самым сильным футболистом в российском чемпионате. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, статистически лучшим игроком является Батраков. В новом сезоне он забил два гола в матче против «Краснодара».
Миронов надеется на дальнейшее развитие Батракова и возможность играть в сильных лигах в будущем. Он знает Батракова с детства и часто общается с ним.
В прошлом сезоне 20-летний полузащитник стал самым результативным игроком команды «Локомотив», забив 15 голов и отдав 10 голевых передач. В субботу в матче против «Краснодара» Батраков забил свои первые голы в новом сезоне и оформил дубль.
Эти результаты показывают, что он продолжает играть на высоком уровне. Футболист подчеркнул, что намерен добиться еще больших успехов в будущем.