Rossiya milliy terma jamoasining sobiq futbolchisi Dmitriy Bulykin Premyer-liga chempionlik unvoni uchun kurash haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bulykin fikricha, Krasnodar jamoasi o‘z unvonini himoya qilishda katta qiyinchiliklarga duch keladi. U aytishicha, chempionlikni himoya qilish ikki barobar murakkabdir.
Krasnodarga bunday vaziyatda o‘zini to‘g‘ri tayyorlash qiyin bo‘ladi, chunki barcha jamoalar ular bilan kurashishga tayyor. Har bir jamoa yuqori o‘rinlarni egallashni maqsad qilgan.
Bulykin shuningdek, Zenit jamoasi sovrinsiz o‘tgan mavsumdan so‘ng yanada jiddiy o‘ynashga harakat qilishi haqida gapirdi. Ma’lum bo‘lishicha, Krasnodar jamoasi bahor oylarida o‘z tarixida birinchi marta Rossiya chempioni bo‘ldi.
Murad Musayev boshchiligidagi jamoa Zenitdan bir ochko ko‘proq to‘plab, chempionlikni qo‘lga kiritdi. Shuningdek, Krasnodar jamoasi so‘nggi o‘yinda o‘z maydonida Lokomotivga 1:2 hisobida mag‘lub bo‘ldi.
Keyingi turda ular yana o‘z maydonida Moskvadan kelgan Dinamo jamoasiga qarshi o‘ynaydi. Ushbu o‘yin 2 avgust, shanba kuni bo‘lib o‘tadi.

Булыкин: Краснодару трудно защищать чемпионство
Бывший футболист сборной России Дмитрий Булыкин высказал мнение о борьбе за титул чемпиона Премьер-лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По мнению Булыкина, команде Краснодар будет сложно защитить свой титул. Он отметил, что защищать чемпионство вдвое сложнее.
Краснодару будет трудно правильно подготовиться в такой ситуации, так как все команды готовы бороться с ними. Каждая команда ставит целью занять высокие места.
Булыкин также сказал, что команда Зенит постарается играть еще серьезнее после сезона без трофеев. Известно, что команда Краснодар весной впервые в своей истории стала чемпионом России.
Команда под руководством Мурада Мусаева набрала на одно очко больше, чем Зенит, и завоевала чемпионство. Также команда Краснодар в последнем матче на своем поле проиграла Локомотиву со счетом 1:2.
В следующем туре они снова сыграют на своем поле против команды Динамо из Москвы. Эта игра состоится 2 августа, в субботу.