Murabbiy Raul Riancho, 2018 yilda Moskva «Spartak» jamoasida faoliyat yuritgan, Rossiyada hozirgi eng ommabop klub haqida fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, «Spartak» tarixida ko‘plab buyuk nomlar va yutuqlar mavjud, biroq hozirgi vaqtda Sankt-Peterburgning «Zenit» klubi «Spartak»dan ustun turmoqda. Riancho buni so‘nggi yillarda «Zenit»ning milliy chempionatda yetakchilik qilayotgani bilan izohladi.
O‘tgan mavsumda Sergey Semak boshchiligidagi jamoa olti yil ichida birinchi marta chempionlik unvonini qo‘lga kirita olmadi va «Krasnodar»dan bir ochko ortda qoldi. «Spartak»ning so‘nggi oltin medali Rossiya Premer-ligasining 2016-2017 yilgi mavsumiga to‘g‘ri keladi.

Рианхо: В России самый популярный клуб Зенит
Тренер Рауль Рианчо, который работал в московском «Спартаке» в 2018 году, высказал свое мнение о самом популярном клубе в России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, в истории «Спартака» есть много великих имен и достижений, однако в настоящее время санкт-петербургский клуб «Зенит» превосходит «Спартак». Рианчо объяснил это тем, что в последние годы «Зенит» занимает лидирующие позиции в национальном чемпионате.
В прошлом сезоне команда под руководством Сергея Семака не смогла завоевать титул чемпиона впервые за шесть лет и отстала от «Краснодара» на одно очко. Последняя золотая медаль «Спартака» относится к сезону 2016-2017 годов Российской Премьер-лиги.