Markus Koko «Akron» bilan shartnoma imzolaydi
«Akron» klubi sobiq «Nant» yarim himoyachisi va Gvadelup terma jamoasi a’zosi Markus Koko bilan muzokaralarning yakuniy bosqichida turibdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Futbolchi bilan ikki yillik shartnoma imzolanishi mumkinligi haqida Sport24 xabar bermoqda. Koko allaqachon Antaliyada tibbiy ko‘rikdan o‘tgan va hozirda Rossiyaga ko‘chib o‘tish uchun ishchi viza olish jarayonini kutmoqda.
Uning jamoaga qo‘shilishi keyingi hafta kutilmoqda. Markus Koko 28 yoshda bo‘lib, ilgari Fransiyaning Birinchi ligasida o‘ynagan va Gvadelup terma jamoasi safida xalqaro maydonda tajriba to‘plagan vinger hisoblanadi.
Rossiya chempionati doirasidagi navbatdagi o‘yinda Tolyatti klubi 3-avgust kuni Moskva «Spartak»iga qarshi maydonga tushadi. O‘yin Moskva vaqti bilan soat 13:30 da boshlanadi.
Ushbu uchrashuv klub uchun muhim hisoblanadi va muxlislar tomonidan katta qiziqish bilan kutilmoqda. Klub yangi futbolchi kelishi bilan jamoa kuchayishiga umid qilmoqda.

Маркус Коко подписывает контракт с «Акроном»
Клуб «Акрон» находится на завершающем этапе переговоров с бывшим полузащитником «Нанта» и игроком сборной Гваделупы Маркусом Коко. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Sport24 сообщает, что может быть подписан двухлетний контракт с футболистом. Коко уже прошел медицинское обследование в Анталии и сейчас ожидает получения рабочей визы для переезда в Россию.
Ожидается, что он присоединится к команде на следующей неделе. Маркус Коко 28 лет, он ранее играл в Первой лиге Франции и является опытным вингером, который на международной арене выступал за сборную Гваделупы.
В следующем матче чемпионата России клуб из Тольятти выйдет на поле 3 августа против московского «Спартака». Игра начнется в 13:30 по московскому времени.
Эта встреча является важной для клуба и ожидается с большим интересом со стороны болельщиков. Клуб надеется на усиление команды с приходом нового футболиста.