Bulykin: Stankovich charchadi, ketmaydi dedi
«Baltika» jamoasidan 0:3 hisobida mag‘lubiyatga uchraganidan so‘ng, «Spartak» bosh murabbiyi Deyan Stankovich charchoq haqida gapirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Rossiya terma jamoasining sobiq futbolchisi Dmitriy Bulykin bu borada o‘z fikrini bildirdi. U «RB Sport»ga bergan intervyusida Stankovichning «Men charchadim, ketaman» deb aytmaganini yaxshi deb baholadi.
Chunki yaqinda uning bilan yangi shartnoma imzolangan va ayni paytda jamoani tark etishi o‘rinli bo‘lmas edi. Shuningdek, Bulykin «Baltika»ga qarshi o‘yinda erta maydondan haydalish «Spartak» va uning murabbiyiga psixologik muammolar keltirib chiqarganini ta’kidladi.
Endi «Spartak» jamoasi «Rostov»ga qarshi (Fonbet Rossiya Kubogi, 30 iyul) hamda «Akron»ga qarshi (Premyer-liga, 3 avgust) safardagi o‘yinlarga tayyorgarlik ko‘rmoqda. Jamoaning keyingi maqsadi g‘alaba qozonib, mag‘lubiyatdan so‘ng kayfiyatni ko‘tarmoqdir.

Булыкин: Станкович устал, не уходит, сказал
После поражения от команды «Балтика» со счетом 0:3 главный тренер «Спартака» Деян Станкович поговорил о усталости. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Бывший футболист сборной России Дмитрий Булыкин высказал свое мнение по этому поводу. В интервью «RB Sport» он положительно оценил, что Станкович не сказал: «Я устал, ухожу».
Поскольку недавно с ним был подписан новый контракт, и в данный момент было бы неуместно покидать команду. Также Булыкин отметил, что раннее удаление в игре против «Балтики» создало психологические проблемы для «Спартака» и его тренера.
Теперь команда «Спартак» готовится к выездным играм против «Ростова» (Кубок России Фонбет, 30 июля) и «Акрона» (Премьер-лига, 3 августа). Следующая цель команды — одержать победу и поднять настроение после поражения.