Gandri: Ahmat CSKAga qarshi ochko olish mumkin edi
Futbolchi Nadеr Gandri jamoasi «Ahmat»ning yakshanba kuni CSKAga qarshi o‘yinda mag‘lub bo‘lishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Grozniyliklar ushbu o‘yinda 1:2 hisobida yutqazishdi. Gandri «Sovetskiy sport»ga bergan intervyusida, bugungi o‘yinda jamoa kamida durang o‘ynashi mumkinligini, hatto g‘alaba qozonishga ham imkon borligini ta’kidladi.
Shuningdek, himoyachi jamoa mavsum oralig‘ida sifat jihatdan kuchayganini, murabbiylar shtabi yangilanganini va keyingi o‘yinlarda ochkolarni boy bermaslik niyatida ekanligini bildirdi. Rossiya Premyer Ligasi uchinchi turida «Ahmat» Makhachqaladagi «Dinamo» jamoasi bilan bahs olib boradi.
Uchrashuv 3 avgust kuni bo‘lib o‘tadi. Shuningdek, 30 iyul kuni Shtorojuk boshchiligidagi jamoa Rossiya Kubogi doirasida «Zenit»ga qarshi ilk o‘yinni o‘tkazadi.
Jamoa kelgusi o‘yinlarga jiddiy tayyorgarlik ko‘rmoqda va raqiblar bilan kurashda muvaffaqiyatga erishishni maqsad qilgan.

Гандри: Ахмат мог бы получить очки против ЦСКА
Футболист Надер Гандри высказал мнение о том, что его команда «Ахмат» могла бы взять очки в матче против ЦСКА в воскресенье. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Грозненцы проиграли в этом матче со счетом 1:2. Гандри в интервью «Советскому спорту» отметил, что команда могла бы сыграть как минимум вничью в сегодняшнем матче, даже есть возможность одержать победу.
Также защитник сообщил, что команда укрепилась в качестве в межсезонье, тренерский штаб обновился и они намерены не терять очки в следующих играх. В третьем туре Российской Премьер-Лиги «Ахмат» сыграет с командой «Динамо» из Махачкалы.
Встреча состоится 3 августа. Также 30 июля команда под руководством Шторожука проведет первый матч против «Зенита» в рамках Кубка России.