Saliba Arsenal bilan yangi shartnoma imzolaydi
"Real" jamoasi bu yozda himoyachi Vilyam Salibani sotib olishga harakat qilishi mumkinligi aytilmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Biroq, fransuz futbolchisi "Arsenal" muxlislarini xursand qildi va yaqin orada yangi shartnoma imzolash umidida ekanligini bildirdi. Saliba AFTVga bergan intervyusida "Yangi shartnomani qachon imzolayman?
Umid qilamanki, tez orada" dedi. 24 yoshli futbolchi kelayotgan mavsumda "Arsenal" barcha ishtirok etadigan musobaqalarda g‘olib bo‘lishni maqsad qilganini ta’kidladi.
Hozirgi mehnat shartnomasi Salibani 2027 yil o‘rtalarigacha "Arsenal" bilan bog‘lab turibdi. Mashhur Transfermarkt portali futbolchining qiymatini 80 million yevroga baholamoqda.
Bu ma’lumotlarga ko‘ra, Saliba jamoaning kelajagi uchun muhim futbolchi hisoblanadi va uning faoliyati katta e’tibor bilan kuzatilmoqda. "Arsenal" rahbariyati va muxlislar uning jamoada qolishiga umid qilmoqda.

Салиба подпишет новый контракт с Арсеналом
Сообщается, что команда "Реал" может попытаться купить защитника Уильяма Салибу этим летом. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Однако французский футболист обрадовал болельщиков "Арсенала" и заявил, что надеется подписать новый контракт в ближайшее время. В интервью AFTV Салиба сказал: "Когда я подпишу новый контракт?
Надеюсь, скоро" . 24-летний футболист отметил, что "Арсенал" нацелился на победу во всех турнирах, в которых будет участвовать в следующем сезоне.
Текущий трудовой контракт связывает Салибу с "Арсеналом" до середины 2027 года. Известный портал Transfermarkt оценивает стоимость футболиста в 80 миллионов евро.
Согласно этой информации, Салиба считается важным игроком для будущего команды, и его деятельность внимательно отслеживается. Руководство "Арсенала" и болельщики надеются, что он останется в команде.