Barboza: Mangash «Sporting» darajasida emas
Mashhur agent Paulu Barboza fikricha, Moskva «Spartak» klubining himoyachisi Rikardu Mangashni Lissabonning «Sporting» jamoasi sotib olishi noto‘g‘ri qaror bo‘ladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U, ayniqsa, Rossiya chempionatiga yetarlicha e’tibor bermaganliklarini ta’kidladi. Barboza so‘zlariga ko‘ra, ular Mangashni avval «Vitoria» klubidagi o‘yinlari orqali eslashadi, ammo uning darajasi «Sporting» uchun yetarli emas.
Shu sababli, bu holat «Spartak» jamoasi uchun yaxshi yangilikdir, dedi u «Match TV» telekanaliga bergan intervyusida. Avvalroq xabar berilishicha, Mangash Portugaliyaning poytaxt klubiga o‘tishga yaqin turibdi.
Uning Rossiyani tark etib, vatani Portugaliyaga qaytishiga ikki asosiy sabab bor. «Spartak»ga kelishidan oldin Rikardu «Vitoria Gimaraysh» jamoasida o‘ynagan.
Ushbu o‘zgarish futbolchining faoliyatida yangi bosqich bo‘lishi kutilmoqda. Barbozaning fikricha, «Sporting» uchun bu transfer yaxshi natija bermasligi mumkin.
Shuning uchun jamoa rahbarlari bunday qarorni qabul qilishdan oldin barcha tomonlarni sinchiklab o‘rganishi zarur.

Барбоза: Мангаш не на уровне «Спортинга»
Известный агент Паулу Барбоза считает, что покупка защитника московского «Спартака» Рикарду Мангаша клубом «Спортинг» из Лиссабона будет ошибочным решением. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он особенно отметил, что они недостаточно обращали внимание на российский чемпионат. По словам Барбозы, они вспомнят Мангаша прежде всего по его играм в клубе «Витория», однако его уровень недостаточен для «Спортинга».
Поэтому эта ситуация является хорошей новостью для команды «Спартак», сказал он в интервью телеканалу «Матч ТВ». Ранее сообщалось, что Мангаш близок к переходу в столичный клуб Португалии.
У него есть две основные причины покинуть Россию и вернуться на родину в Португалию. Перед приходом в «Спартак» Рикарду играл в команде «Витория Гимарайнш».
Ожидается, что это изменение станет новым этапом в карьере футболиста. По мнению Барбозы, этот трансфер может не принести хороших результатов для «Спортинга».
Поэтому руководители команды должны тщательно изучить все стороны, прежде чем принимать такое решение.