Sobiq Turin “Yuventus” futbolchisi Miralem Pyanich Massimiliano Allegrining “Milan”dagi faoliyati haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mashhur italyan murabbiy 2023 yilning 30 mayida ushbu jamoaga bosh murabbiy etib tayinlandi. Pyanichning aytishicha, ular “Yuventus”da birga ajoyib yillarni boshdan kechirishgan va ular orasida do‘stona munosabatlar mavjud.
U Allegrini “Milan”da ko‘rishdan mamnunligini ta’kidladi va Italiyaning eng yaxshi murabbiylari orasida Allegrini va Konteni sanadi. Pyanichning so‘zlariga ko‘ra, Allegriga bosim ostida ishlash oson emas, lekin u buni juda yaxshi uddalaydi.
“Rossoneri” jamoasi chempionatning eng kuchli to‘rtligiga kirishni maqsad qilgan, ammo Allegrining borligi katta umid uyg‘otadi. Allegrining “Milan”da faoliyati 2010 yildan 2014 yilgacha davom etgan, keyin u ikki marta “Yuventus”ni boshqargan – 2014 yildan 2019 yilgacha va 2021 yildan 2024 yilgacha.
Ushbu klublar bilan u jami 14 ta turli sovrinlarni qo‘lga kiritgan, jumladan Italiya chempionligini ham. Allegrining tajribasi va muvaffaqiyatlari “Milan” jamoasining kelajakdagi natijalari uchun katta umid uyg‘otmoqda.

Пьянич похвалил Аллегри в качестве тренера Милана
Бывший футболист Турина "Ювентуса" Мирелем Пьянич высказал свое мнение о деятельности Массимилиано Аллегри в "Милане". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Знаменитый итальянский тренер был назначен главным тренером этой команды 30 мая 2023 года. По словам Пьянича, они провели вместе замечательные годы в "Ювентусе" и между ними существуют дружеские отношения.
Он отметил, что рад видеть Аллегри в "Милане" и назвал Аллегри и Конте одними из лучших тренеров Италии. По словам Пьянича, работать под давлением с Аллегри нелегко, но он справляется с этим очень хорошо.
Команда "Россонери" ставит цель войти в сильнейшую четверку чемпионата, однако присутствие Аллегри внушает большие надежды. Деятельность Аллегри в "Милане" продолжалась с 2010 по 2014 год, затем он дважды возглавлял "Ювентус" – с 2014 по 2019 год и с 2021 по 2024 год.
С этими клубами он завоевал в общей сложности 14 различных трофеев, включая титул чемпиона Италии. Опыт и успехи Аллегри внушают большие надежды на будущие результаты команды "Милан".