Kurtua Real bilan shartnomani uzaytirishni xohlaydi
Madridning «Real» jamoasi darvozaboni Tibo Kurtua yangi shartnoma bo‘yicha muzokaralar haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Hozirgi amaldagi kelishuv muddati 2026 yil iyun oyining oxirigacha mo‘ljallangan. Oldindan ma’lum bo‘lishicha, tomonlar shartnomani uzaytirishga qiziqish bildirmoqda, biroq ba’zi shartlar hali ham kelishilmagan.
Tibo Kurtua shartnoma uzaytirilishi haqida: «Biz muzokaralarni davom ettirmoqdamiz. Men «Real»da iloji boricha uzoqroq qolishni istayman.
Mening orzum shu yerda faoliyatimni yakunlashdir», deb aytgan. U 33 yoshda va bu so‘zlar Madrid Universal nashri tomonidan keltirilgan.
Kurtua 2018 yildan buyon «Real» sharafini himoya qilmoqda. O‘tgan mavsumda u barcha turnirlarda jami 53 o‘yinda maydonga tushib, 63 ta gol o‘tkazib yuborgan.
Uning jamoaga qo‘shgan hissasi katta bo‘lib, darvozabon sifatida ishonchli o‘yin ko‘rsatmoqda. Shartnoma yangilanishi tomonlar uchun muhim ahamiyatga ega.
Italiya senati vitse-prezidenti Lichiya Ronsulli milliy terma jamoaning 2026 yilgi Jahon chempionati saralashidan chiqib qolishini milliy sharmandalik deb atadi va mamlakat futbol boshqaruvini
Mart oyining eng yaxshi Superliga murabbiyi kim bo‘ladi
Superligada mart oyining eng yaxshi murabbiyi uchun kurash katta qiziqish uyg‘otmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Bu oyda turnirda eng samarali ishlagan mutaxassislar aniqlandi va ularning

Куртуа хочет продлить контракт с Реалом
Вратарь мадридского «Реала» Тибо Куртуа высказал свое мнение о переговорах по новому контракту. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Срок действующего соглашения рассчитан до конца июня 2026 года. Предварительно известно, что стороны проявляют интерес к продлению контракта, однако некоторые условия еще не согласованы.
Тибо Куртуа о продлении контракта: «Мы продолжаем переговоры. Я хочу остаться в «Реале» как можно дольше.
Моя мечта — завершить карьеру здесь», — сказал он. Ему 33 года, и эти слова были приведены мадридским изданием Universal.
Куртуа защищает цвета «Реала» с 2018 года. В прошлом сезоне он провел 53 матча во всех турнирах и пропустил 63 гола.
Его вклад в команду велик, он показывает надежную игру на позиции вратаря. Обновление контракта имеет важное значение для обеих сторон.