Musobaqada O‘zbekiston vakillari guruh mashqlari dasturida yaxshi natija ko‘rsatib, bitta bronza medalini qo‘lga kiritishdi. Qizlar jamoasi beshta to‘p bilan bajarilgan mashq yo‘nalishida ishtirok etib, yuqori ball oldi.
Jahon kubogi bosqichining yakuniy natijalari quyidagicha bo‘ldi: beshta to‘p bilan bajarilgan mashqda Xitoy jamoasi 27,250 ball bilan birinchi o‘rinni egalladi. Neytral sportchilar (Rossiya) 27,200 ball bilan ikkinchi, O‘zbekiston jamoasi esa 25,350 ball bilan uchinchi o‘rinni qo‘lga kiritdi.
O‘zbekiston qizlar jamoasi shu bilan avvalgi rekordlarini davom ettirdi. Ular oldinroq Minsk shahrida o‘tkazilgan turnirda oltita medalga sazovor bo‘lishgan edi.
Bu natijalar milliy badiiy gimnastika sohasidagi salohiyatimiz va kelajakdagi musobaqalarga bo‘lgan umidlarni yanada oshiradi. Muxlislar uchun esa ushbu g‘alaba nafaqat medal, balki mamlakatimiz sport obro‘sini yanada yuksaltiradigan katta ilhom manbai bo‘ldi.
Manba: Milliy Olimpiya Qo‘mitasi matbuot xizmati.
Italiya milliy terma jamoasining 2026 yilgi Jahon chempionati saralash bosqichida muvaffaqiyatsiz bo‘lishi mamlakat sport siyosatida keskin noroziliklarni yuzaga keltirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar
Sport Bugun, 16:38
Italiya Bosniyaga penaltilarda mag‘lub bo‘lib saralashdan chiqdi
Jahon chempionati 2026 yilgi saralash bahslarida Bosniya va Gersegovina hamda Italiya terma jamoalari o‘rtasidagi hal qiluvchi o‘yin penaltilar seriyasida o‘tgan bahsli holatlar bilan yodda qoldi. Bu

В Софии, Болгария, прошёл первый этап Кубка мира по художественной гимнастике, сообщает пресс-служба Национального олимпийского комитета. Об этом сообщает Zamin.uz.
На соревнованиях представители Узбекистана показали хорошие результаты в программе групповых упражнений и завоевали одну бронзовую медаль. Женская команда участвовала в упражнении с пятью мячами и получила высокие баллы.
Итоговые результаты этапа Кубка мира следующие: в упражнении с пятью мячами команда Китая заняла первое место с 27,250 баллами. Нейтральные спортсмены (Россия) заняли второе место с 27,200 баллами, а команда Узбекистана — третье с 25,350 баллами.
Женская команда Узбекистана таким образом продолжила свои предыдущие рекорды. Ранее они завоевали шесть медалей на турнире, прошедшем в Минске.
Эти результаты ещё больше укрепляют наш потенциал в национальной художественной гимнастике и повышают надежды на будущие соревнования. Для болельщиков эта победа стала не только медалью, но и большим источником вдохновения, который ещё больше повысит спортивный престиж нашей страны.