«Manchester City» jamoasining bosh murabbiyi Xosep Gvardiola «Barcelona» jamoasi hujumchisi Lamin Yamale haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U 18 yoshli futbolchini ko‘pincha Lionel Messi bilan taqqoslashlarini aytdi. Gvardiola Messini 2008 yildan 2012 yilgacha Kataloniyada birga ishlagani uchun yaxshi biladi.
Murabbiy fikricha, Lamin o‘z yo‘lini topishi kerak va unga 15 yil o‘ynagachgina, Messi darajasiga yetgan yoki yetmaganini baholash mumkin. Messi haqida gapirar ekan, Gvardiola uning o‘ziga xos yulduz ekanligini ta’kidladi.
U 90 ta gol urgan, 15 yildan ortiq davomida pasayish yoki jarohatlarsiz faoliyat yuritgan noyob futbolchidir. Hozirda Lionel Messi «Inter Mayami» jamoasida o‘ynamoqda va u 38 yoshda.
U sakkiz marta «Oltin to‘p» mukofotiga sazovor bo‘lgan. Gvardiola yosh futbolchilarga o‘z salohiyatlarini ochish uchun vaqt berish kerakligini ta’kidladi va Laminning kelajagi porloq ekanligiga ishonch bildirdi.

Гвардиола: Ямал Месси пока не равен
Главный тренер команды «Манчестер Сити» Хосеп Гвардиола высказался о нападающем команды «Барселона» Ламине Ямале. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что 18-летнего футболиста часто сравнивают с Лионелем Месси. Гвардиола хорошо знает Месси, так как работал с ним в Каталонии с 2008 по 2012 год.
По мнению тренера, Ламину нужно найти свой путь, и только через 15 лет игры можно будет оценить, достигнет ли он уровня Месси или нет. Говоря о Месси, Гвардиола подчеркнул, что он уникальная звезда.
Он забил 90 голов и более 15 лет играл без спадов или травм. В настоящее время Лионель Месси играет в команде «Интер Майами» и ему 38 лет.
Он восемь раз становился обладателем Золотого мяча. Гвардиола отметил, что молодым футболистам нужно дать время для раскрытия своего потенциала и выразил уверенность в светлом будущем Ламина.