Yangi «Krasnodar» futbol klubiga qo‘shilgan Gaetan Perrен Rossiyaga ko‘chib o‘tishi munosabati bilan vatandoshlarining salbiy munosabatlari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U odamlarning tanqidlariga e'tibor bermasligini va bu masalani muhokama qilishni istamasligini aytdi. Perrенning so‘zlariga ko‘ra, «Krasnodar»ga o‘tish uning shaxsiy faoliyati va oilasi uchun eng to‘g‘ri qaror bo‘lgan.
O‘tgan mavsumda Gaetan Perrен Fransiyaning «Oser» klubida o‘ynagan. U chempionatda eng ko‘p golga uzatma bergan o‘yinchi sifatida ajralib chiqqan va 11 golga assistentlik qilgan.
Shuningdek, u 35 ta o‘yinda 10 ta gol urgan. 29 yoshli qanot hujumchisining «Krasnodar»ga o‘tishi klubga 5 million yevroga tushgan, shuningdek, 250 ming yevro bonus sifatida qo‘shimcha to‘lovlar mavjud.
Bu transfer klubi va futbolchining kelajagi uchun muhim qadam hisoblanadi. Perrен o‘zining yangi jamoasida muvaffaqiyatli faoliyat yuritishga tayyorligini bildirgan.

Гаэтан Перрен ответил на критику в России
Новый футболист клуба «Краснодар» Гаэтан Перрен высказался о негативной реакции соотечественников на его переезд в Россию. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он заявил, что не обращает внимания на критику людей и не хочет обсуждать этот вопрос. По словам Перрена, переход в «Краснодар» стал для него самым правильным решением в его личной карьере и для семьи.
В прошлом сезоне Гаэтан Перрен играл за французский клуб «Осер». Он выделился как игрок, который сделал больше всего голевых передач в чемпионате, отдав 11 ассистов.
Кроме того, он забил 10 голов в 35 матчах. Переход 29-летнего нападающего в «Краснодар» обошелся клубу в 5 миллионов евро, а также предусмотрены дополнительные выплаты в размере 250 тысяч евро в качестве бонуса.
Этот трансфер считается важным шагом для клуба и игрока. Перрен заявил о готовности успешно выступать в своей новой команде.